Nowa aplikacja FBI ułatwia łapanie przestępców. Działa jak Pokemon GO!

Monika Piorun
22.08.2016 18:53
Nowa aplikacja FBI ułatwia łapanie przestępców. Działa jak Pokemon GO!
fot. Dzięki FBI zamiast łapać Pokemony możesz ścigać przestępców

Zbudziły Ci się Pokemony? Zamiast ścigać wirtualne stworki możesz pomóc schwytać prawdziwych złodziei!

Na fali popularności Pokemon GO, amerykańskie Federalne Biuro Śledcze uruchomiło aplikację FBI Bank Robbers pomagającą w namierzaniu osób, które są na bakier z prawem.

Posiadacze smartfonów z optyczną stabilizacją obrazu oraz systemem Android po ściągnięciu jej na swoje telefony będą mogli przyczynić się do złapania przestępców. Jak to działa?

fbi

Nowa aplikacja zawiera wszystkie informacje zgromadzone na stronie BankRobbers.fbi.gov.

 Po uruchomieniu funkcji z geolokalizacją możemy mięć dostęp do danych wskazujących na to, np. w którym banku w naszej okolicy doszło do napadu.

Użytkownikom wyświetlą się udostępnione przez służby informacje ostrzegające przed potencjalnymi złodziejami, którzy mogą próbować wtopić się w otoczenie w naszym pobliżu. 

Dzięki rysopisowi, zdjęciom, znakom szczególnym czy listowi gończemu wystawionemu za danym sprawcą możemy spróbować obserwować, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z kimś podejrzanym.

Wiedza zwykłych przechodniów może okazać się bezcenna podczas prowadzenia śledztwa, dlatego FBI zdecydowało się stworzyć program, który może sprawić, że proces identyfikacji przestępców będzie przebiegać znacznie sprawniej.

Przeczytaj: Psycholodzy wyjaśniają, dlaczego Pokemony odniosły globalny sukces

Czy nowy wynalazek FBI przebije popularnością kultowe Pokemony? 

Co sądzicie o tym pomyśle?

___

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π