Noc Muzeów: Zwiedź zabytkowy gmach Ministerstwa Zdrowia i zrób badania!

Monika Piorun
18.05.2018 16:20
Noc Muzeów 2018 w Ministerstwie Zdrowia, bezpłatne badania mammograficzne
fot. Shutterstock/Ministerstwo Zdrowia/twitter.com

Oprócz zwiedzania pałacu Paca, w którym na co dzień urzęduje minister zdrowia, podczas najbliższej Nocy Muzeów w Warszawie będzie można wykonać bezpłatną mammografię.

Noc Muzeów w Ministerstwie Zdrowia

19 maja, od godziny 18 aż do północy, bramy zabytkowego pałacu Paca przy ul. Miodowej 15 zostaną otwarte dla wszystkich zwiedzających. Oprócz możliwości wejścia do historycznych wnętrz, opisanych m.in. w "Lalce" Bolesława Prusa, zobaczenia wystawy antycznych mebli i zegarów, a także zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia przy mównicy ministra zdrowia, chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Zwiedzanie historycznych wnętrz i bezpłatna mammografia

Pod budynkiem Ministerstwa Zdrowia (od ul. Kapucyńskiej) już od godz. 14 będzie można przebadać się w mammobusie, w ramach programu profilaktyki raka piersi, finansowanego przez NFZ. Darmowa mammografia oferowana jest wszystkim paniom powyżej 35. roku życia. Wystarczy tylko wziąć ze sobą dowód osobisty. 

Jak zapewnia minister zdrowia Łukasz Szumowski, dla zwiedzających nie zabraknie atrakcji:

Zapraszam serdecznie na Noc Muzeów w Ministerstwie Zdrowia. Będą zarówno wrażenia ze zwiedzania pięknego wnętrza i pięknego pałacu z historią, jak również coś dla zdrowia.

Wszystkim grupom, które zdecydują się na zwiedzanie zabytkowego gmachu przy ul. Miodowej, w Noc Muzeów będzie towarzyszył przewodnik (ostatni uczestnicy zostaną wprowadzeni o godz. 23).

Zagłosuj

Czy weźmiesz udział w Nocy Muzeów?

Liczba głosów:

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

źródło: PAP/Ministerstwo Zdrowia

___

zdrowie.radiozet.pl/π