Wśród nocnej ciszy... wybuchają bomby! Święta według "Lekarzy świata"

Monika Piorun
22.12.2016 13:05
Wśród nocnej ciszy... wybuchają bomby! Święta według "Lekarzy świata"
fot. Jak wyglądają święta według "Lekarzy świata"? Możesz być zaskoczony...

Niezależna organizacja humanitarna "Doctors of the world" wydała niezwykłe kartki świąteczne, które w nietypowy sposób przypominają, że w niektórych miejscach na świecie trwa wojna a walki zbrojne każdego dnia pochłaniają tysiące ofiar.

Jezus przyszedł na świat w okolicach Betlejem, 70 km od Strefy Gazy. Choć od jego narodzin minęło ponad 2 tys. lat, to nadal na tym terenie nie jest spokojnie. Niestety eskalacja konfliktów zbrojnych przybrała w ostatnich latach na sile.

Zobacz także

Od Syrii po turecką Ankarę, gdzie niedawno zastrzelono rosyjskiego ambasadora - wszędzie grozi nam niebezpieczeństwo.

Na ulicach pozornie spokojnych, europejskich miast nie możemy się już czuć bezpiecznie. Nawet jarmarki świąteczne mogą być doskonałym celem ataków terrorystycznych, o czym mieliśmy się okazję przekonać w Berlinie.

Na nietypowy pomysł zaakcentowania absurdalnej fali przemocy, jakiej ostatnio doświadczamy, wpadli wolontariusze organizacji "Doctors of the world", którzy przygotowali kartki świąteczne z nieco bardziej realistycznym wizerunkiem współczesnego Bożego Narodzenia.

Cicha noc w Aleppo

Zrzut ekranu 2016-12-22 o 10.35.00 1
fot. Doctors of the world, UK

Leigh Daynes - szefowa "Lekarzy świata" niosących pomoc medyczną w rejonach objętych wojną - tłumaczy, że nietypowe kartki świąteczne, które wydano w tym roku pod szyldem "Doctors of the world", mają na celu zwrócić uwagę opinii publicznej na to, co się dzieje we współczesnym świecie.

Dochód z akcji pozwoli wesprzeć finansowo działalność charytatywną w miejscach, w których trwają walki.

Każdego roku przesyłamy sobie pozdrowienia okraszone romantycznymi

obrazami Świętej Rodziny. Realistyczny wizerunek podobnej historii, która

mogłaby się wydarzyć w tym samym miejscu, powinien jednak

uwzględniać kryzys humanitarny, który trwa nieprzerwanie od dłuższego czasu.

Nad główką małego Jezuska zamiast Gwiazdy Betlejemskiej widoczny jest pocisk balistyczny. Zatrwożeni Trzej Królowie są świadkami ataku na samolot pasażerski.

Żłóbek odwiedzają lokalni terroryści, a niepokalanie poczęta Najświętsza Maryja Panna opuszcza mury zrujnowanego miasta na osiołku prowadzonym przez Józefa. Tak wygląda odświeżony wizerunek współczesnej wersji świąt...

Zrzut ekranu 2016-12-22 o 10.33.43
Zrzut ekranu 2016-12-22 o 10.33.28 1
Zrzut ekranu 2016-12-22 o 10.35.14

Wyjątkowe kartki świąteczne można zakupić na stronie www.doctorsoftheworld.org.uk Projekt został zrealizowany przez agencję McCann London.

Zagłosuj

Czy praktykujesz zwyczaj wysyłania kartek świątecznych?

Liczba głosów:

________

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π