Zamknij

Niedzielski: poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej połowie września

Alicja Bartosiak
01.09.2021 08:37
Niedzielski: poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej połowie września
fot. EastNews

Nagły wzrost zakażeń koronawirusem może nastąpić już za dwa tygodnie. Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poruszył również kwestię obostrzeń.

Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września; poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zmiany w obostrzeniach?

Minister dodał, że prognozy te są obarczone dużym ryzykiem i prowadzenie dyskusji na temat obostrzeń jest bezpodstawne. Niedzielski poinformował, że w poniedziałek zostało opublikowane nowe rozporządzenie epidemiczne, które przedłuża dotychczasowe restrykcje. Zaznaczył, że są one identyczne, jak w trakcie wakacji. Rozporządzenie przewiduje m.in. przedłużenie do 30 września 2021 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Jeżeli chodzi o to, co będzie działo się dalej, zależy to od rozwoju sytuacji epidemicznej – dodał Niedzielski.Minister zapewnił, że resort ma przygotowany model definiowania stref na poziomie powiatowym, jednak wdrożenie go jest związane z ewentualnym przyrostem liczby zachorowań.

Źródło: PAP/Olga Łozińska