Zamknij

Niedzielski dla "DGP": Nie zaszczepiłeś się? Spodziewaj się telefonu

28.04.2021 10:38
Senior
fot. Shutterstock

- Porównamy listę osób zaszczepionych z rejestrem ubezpieczonych - zapowiedział Minister Zdrowia w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej". Dodał, że ci, którzy się nie zaszczepili, mogą spodziewać się telefonu. Tylko kto zadzwoni i po co?

Minister Zdrowia w rozmowie z "DGP" poinformował, że w grupie 70+ zaszczepiło się bądź zarejestrowało 70 proc. osób, natomiast w grupie 60-69 lat tylko 55 proc. "Chcemy puścić dodatkowy impuls" - zapowiada Adam Niedzielski. I zdradza, jak to będzie wyglądało.

Nie zaszczepiłem się - co dalej?

Minister Zdrowia tłumaczył, że w tej chwili najistotniejsze jest, żeby przeciw COVID-19 zaszczepili się seniorzy. "Chcemy puścić dodatkowy impuls dla grupy 60 plus, bo tu prawdopodobieństwo hospitalizacji jest dość duże. Tu trzeba zdwoić wysiłki" - podkreślił Adam Niedzielski w rozmowie z "DGP".

Poinformował, że jest plan, żeby do seniorów, którzy się nie zaszczepili, dzwonili lekarze rodzinni. "Chcemy lekarzy rodzinnych zachęcić do docierania do osób, które są niezaszczepione. Porównamy też listę osób zaszczepionych z rejestrem osób ubezpieczonych. Będziemy starać się aktywnie docierać do nich sami" - mówił.

Minister Zdrowia zapowiedział też, że równolegle z akcją powiadamiania telefonicznego ma ruszyć kampania medialna i outdorowa, żeby zachęcić ludzi do szczepień przeciwko COVID-19.

Źródło: PAP