Nie zgub się w lesie. Lasy Państwowe udostępniają bezpłatną aplikację dla grzybiarzy

26.09.2019 12:29
grzyby
fot. Shutterstock

Wybierasz się w weekend na grzyby? Pobierz bezpłatną aplikację mobilny Bank Danych o Lasach. Po zainstalowaniu odpowiednich danych, będziesz z niej mógł korzystać także offline. 

"Przygotujcie się do weekendowego grzybobrania i pobierzcie aplikację mBDL. Dzięki niej na pewno nie zgubicie się w lesie! Na platformy Android i iOS. Dla wszystkich! Za darmo!" - zachęcają na swoim profilu na Facebooku Lasy Państwowe.

Oprócz mapy podstawowej, w aplikacji dostępne są również inne warianty, m.in. : mapa drzewostanowa, mapa form własności, mapa siedlisk leśnych, mapa zbiorowisk roślinnych oraz mapa łowiecka. Mechanizm pobierania danych do pracy offline umożliwia korzystanie z map nadleśnictw oraz parków narodowych.

Aplikacja wyposażona jest również w dodatkowe funkcjonalności, m.in. zapis punktu z lokalizacji GPS lub ze wskazania na mapie, zapis trasy oraz prostą nawigację do wskazanego punktu. Warto zapisać sobie punkt z największą ilością grzybów! - kuszą Lasy Państwowe.

Zobacz takżeGrzyby: jak je zbierać? Mały poradnik grzybiarza 

Aplikacja została przygotowana przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. W menu Pomoc znajduje się instrukcja użytkowania.

Aplikację pobrać można TUTAJ>>

Źródło: lasy.gov.pl