Nastolatek wymyślił genialny patent na koronawirusa

02.07.2020
Aktualizacja: 02.07.2020 11:02
W trakcie epidemii nie dotykaj twarzy
fot. Shutterstock

Największym zagrożeniem w trakcie pandemii koronawirusa są nasze własne ręce - jak mantrę powtarzają lekarze z całego świata. Najlepszy użytek z tej wiedzy zrobił... 15-nastolatek z Anglii.

Max Melia, 15-letni uczeń z Anglii, wymyślił wibrujące bransoletki, które mają powstrzymywać nas przed dotykaniem twarzy. Patent jest prosty, by nie rzec banalny. Dzięki odpowiednim algorytmom, VybPro rozpoznaje ruchy dłoni w kierunku twarzy i wibracjami ostrzega przed zagrożeniem.

Co ciekawe, Max i jego matka, Natalie Melia, wpadli na ten pomysł już w 2018 roku, w trakcie rozmowy o grypie. Pandemia koronawirusa zdopingowała młodego człowieka do pracy, tym bardziej, że zarazili się jego rodzice.

Nastolatek rozpoczął kampanię crowdfundingową. Cel to 74 tys. dolarów. Zyski z przedsprzedaży mają zostać przeznaczone na zapewnienie bezpłatnych zestawów osobom znajdującym się w trudnej sytuacji i pracownikom pierwszej linii, takim jak osoby przebywające w domach opieki i pracownicy służby zdrowia w National Health Service (NHS).

- Wierzę, że to urządzenie może naprawdę wspomóc walkę z koronawirusem, dlatego jestem zdeterminowany, żeby wprowadzić je na rynek - powiedział Max Melia w CNN.

Źródło: edition.cnn.com