Zamknij

Najpiękniejsze bliźniaczki świata proszą o pomoc. Ich tata walczy o życie

20.12.2019 10:46

Najpiękniejsze bliźniaczki świata, Leah Rose i Ava Marie Clements, zaapelowały w mediach społecznościowych do fanów, żeby rejestrowali się w bazie dawców szpiku. Ich tata zachorował na raka.

Najpiękniejsze bliźniaczki świata
fot. FB Clements Twins

Clements Twins urodziły się w 2010 roku w Kalifornii. Dziewczynki od urodzenia wyróżniały się urodą. Gdy skończyły sześć miesięcy, rodzice zapisali je do agencji dziecięcych modelek, ale po czasie zrezygnowali z tego pomysłu. Temat wrócił w 2017 roku, gdy mama bliźniaczek założyła profil w mediach społecznościowych Clements Twins. Dziewczynki szybko okrzyknięto "najpiękniejszymi bliźniaczkami świata". Rodzinną sielankę przerwała choroba.

Na początku listopada 2019 r. na facebookowym profilu Clements Twins pojawił się dramatyczny wpis: "Ostatnie dni były trzęsieniem ziemi dla naszej rodziny. U naszego taty niespodziewanie zdiagnozowano chłoniaka limfoblastycznego T z ostrą białaczką limfoblastyczną (T-ALL). To jeden z najrzadszych i najbardziej agresywnych nowotworów, który wymaga przynajmniej półrocznej chemioterapii w szpitalu i przeszczepu szpiku kostnego".

Chłoniak limfoblastyczny to choroba rozrostowa układu limfatycznego, jeden z tzw. chłoniaków nieziarniczych. Rozwija się w wyniku niekontrolowanego namnażania limfocytów T lub limfocytów B. Rzadko występuje u dorosłych. Przyczyny rozwoju schorzenia nie są do końca znane. Pierwszym objawem przeważnie jest powiększenie węzłów chłonnych.

Mama dziewczynek, potwierdziła w rozmowie z Inside Edition, że diagnoza męża to kompletny szok. Najpiękniejsze bliźniaczki świata zaapelowały do fanów o rejestrowanie się w bazie szpiku kostnego.

loader

Źródło: FB Clements Twins, insideedition.ocm, bip.ihit.waw.pl