Zamknij

Na świat przyszedł nietypowy szczeniak: ma sześć łap i dwa ogony

23.02.2021 16:46
Szczeniak
fot. Shutterstock

Skipper urodziła się z dwiema dodatkowymi nogami, dodatkową miednicą i ogonem. Suczka rasy Border Collie to pierwszy na żywy świecie pies urodzony z tego typu wadami rozwojowymi. 

Szpital weterynaryjny z Oklahoma City w USA poinformował, że na świat przyszedł szczeniak z sześcioma łapami, dwoma ogonami i dwoma miednicami. 

Co prawda w 2019 roku w Wielkiej Brytanii urodził się labrador o imieniu Roo, który również ma sześć łap, ale lekarze uważają, że Skipper to pierwszy pies z takim połączeniem wad wrodzonych, który przyszedł na świat żywy.

''Wszystkie jej łapy poruszają się i reagują na bodźce''

Skipper ma jedną głowę i klatkę piersiową, ale dwie drogi moczowe, dwa układy rozrodcze, dwa ogony i sześć łap. Ma także oznaki rozszczepu kręgosłupa. Co ciekawe, organy szczeniaka są w świetnej formie. Szpital weterynaryjny Neel Veterinary Hospital poinformował, że Skipper normalnie je, załatwia się i jest "bardzo silna".

- Wszystkie jej łapy poruszają się i reagują na bodźce jak u normalnego szczeniaka. Jest możliwe, że kiedy podrośnie, będzie potrzebować fizjoterapii i pomocy w poruszaniu się - poinformował szpital. Lekarze będą monitorować rozwój suczki i pomogą jej spędzić resztę życia "bez bólu''. 

Weterynarze uważają, że zaburzenia rozwojowe Skipper są spowodowane nieprawidłowym rozdzieleniem się płodów w macicy na etapie życia płodowego. 

Skipper została odrzucona przez matkę po urodzeniu i jest karmiona butelką. Właściciele suczki utworzyli publiczną zbiórkę na leczenie psa i ewentualne operacje w przyszłości.

Źródło: PAP, dailemail.co.uk