Wpadka na premierze filmu o Wisłockiej. Nie zaproszono autorki jej biografii

Monika Piorun
27.01.2017 13:19
Wpadka na premierze filmu o Wisłockiej. Nie zaproszono autorki jej biografii
fot. Wpadka na premierze filmu o Wisłockiej. Nie zaproszono autorki jej biografii

Violetta Ozminkowski, której książka pt. "Sztuka kochania gorszycielki" stała się inspiracją do zekranizowania historii Michaliny Wisłockiej, nie została zaproszona na uroczystą premierę filmu wchodzącego dziś do kin w całej Polsce.

W temacie seksu i antykoncepcji trudno obyć się bez wpadek. Nie ominęły je producentów opowieści o kultowej seksuolożce, której poradnik w czasach PRL sprzedawał się w większej ilości egzemplarzy niż Biblia i "Trylogia" Henryka Sienkiewicza.

Zobacz także

Film o Wisłockiej prawdopodobnie nie powstałby, gdyby nie wykupiono praw do biografii "Sztuki kochania gorszycielki" napisanej przez Violettę Ozminkowski, która zebrała niepublikowane wcześniej fragmenty dzienników słynnej lekarki oraz rozmowy z jej córką - Krystyną Bielewicz.

To właśnie dzięki tym opowieściom mógł powstać scenariusz napisany przez Krzysztofa Raka, który wcześniej był scenarzystą filmu "Bogowie" o słynnym kardiologu Zbigniewie Relidze. Niestety autorki biografii zabrakło na premierze, która miała miejsce 24 stycznia.

Choć nie zapomniano o tym, by w blasku fleszy pojawiło się mnóstwo celebrytów oraz gwiazd ekranu, nie zadbano o to, by zaproszenie na galę dotarło do Violetty Ozminkowski. Pisarka nie wahała się jednak opowiedzieć za pośrednictwem mediów społecznościowych, co myśli o tym fakcie.

Zrzut ekranu 2017-01-27 o 12.33.41 1

Producenci filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" szybko uświadomili sobie swój błąd i postarali się zadbać o to, by zatrzeć złe wrażenie po wpadce na premierze.

Zrzut ekranu 2017-01-27 o 12.36.10 1
Zagłosuj

Czy planujesz obejrzeć nowy film o Wisłockiej?

Liczba głosów:

Zrzut ekranu 2017-01-27 o 13.16.49 1
fot. East News

________

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π