Bjorg Lambrecht nie żyje. Wyniki sekcji zwłok – dlaczego kolarz zmarł?

07.08.2019 11:05
Bjorg Lambrecht nie żyje.
fot. PAP/EPA

Dwa dni po tragicznej śmierci kolarza Bjorga Lambrechta znane są wyniki sekcji zwłok. Z badania sekcyjnego wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonu był uraz wielonarządowy, w szczególności uraz jamy brzusznej. 

Bjorg Lambrecht: przyczyny śmierci 

Uraz wielonarządowy, a w szczególności uraz jamy brzusznej był bezpośrednią przyczyną śmierci Bjorga Lambrechta. Taką informację przekazała Barbara Drewniok, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku. 

W przypadku urazu wielonarządowego dochodzi do uszkodzenia dwóch narządów pełniących różne funkcje, niezależnie od ich lokalizacji w jamach ciała. Wiąże się to z utratą dużej objętości krwi. Podczas tak rozległych uszkodzeń okolic brzucha bardzo często dochodzi do pęknięcia śledziony. To bardzo delikatny narząd, który jest najmniej odporny na urazy.  

Krwotok wewnętrzny to stan krytyczny dla pacjenta, do którego najczęściej dochodzi — tak jak to miało miejsce w przypadku Bjorga Lamrechta — w wyniku urazu (wypadku samochodowego, upadku z roweru, z wysokości). 

Bjorg Lambrecht: wyniki sekcji zwłok 

W sprawie przyczyn śmierci kolarza jest jeszcze wiele pytań. Śledztwo wszczęła prokuratura. Sporządzono sekcję zwłok, podczas której ustalono przyczynę zgonu Lambrechta. „Z badania sekcyjnego wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonu był uraz wielonarządowy, w szczególności uraz jamy brzusznej z masywnym krwotokiem wewnętrznym” – poinformowała nas Barbara Drewniok, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku. Śledczy zamierzają ustalić dokładny przebieg i okoliczności wypadku, który doprowadził do śmierci Bjorga Lambrechta.

Przeczytaj: Śmierć Bjorga Lambrechta: Na jaw wychodzą zaskakujące wieści [NOWE FAKTY]