Mielec: Masowe zatrucie w podstawówce. 20 uczniów trafiło do szpitala

Monika Piorun
04.05.2017 13:34
Mielec: Masowe zatrucie w podstawówce. 20 uczniów trafiło do szpitala
fot. East News

20 uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu (Podkarpackie) trafiło w czwartek do szpitala z podejrzeniem podtrucia. Dzieci mdlały, miały kłopoty z oddychaniem. Ze szkoły oraz pobliskiego przedszkola ewakuowano w sumie ponad 400 osób. Policja i straż ustalają przyczyny zdarzenia.

Przed południem policja otrzymała zgłoszenie, że 12 dzieci zemdlało po apelu szkolnym. Później kolejnych ośmioro źle się poczuło. Wszystkie trafiły do szpitala na obserwację. Są to dzieci w wieku 12-13 lat - poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mielcu mł. asp. Urszula Chmura.

Jak dodał rzecznik Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Marcin Betleja, dzieci skarżyły się na kłopoty z oddychaniem, bóle głowy i brzucha.

Na razie nie jest znana przyczyna podtrucia. Na miejscu jest straż pożarna, która próbuje ustalić, czy w powietrzu została rozpylona jakaś szkodliwa substancja i ewentualnie ustalić jej rodzaj. Z kolei policja ustala okoliczności zdarzenia.

Łukasz Kapinos - rzecznik mieleckiej Straży Pożarnej poinformował za pośrednictwem portalu hej.mielec.pl, że:

Ze szkoły ewakuowano 389 dzieci i 35 nauczycieli. W kompleksie znajduje się również przedszkole, tam żadne dziecko nie zgłaszało dolegliwości – a było tam dzisiaj 58 przedszkolaków i 8 opiekunów. W tym momencie udały się do swojego zastępczego obiektu na ul. Ducha Świętego.

Strażakom nie udało się ustalić przyczyn zatrucia. Mierniki poziomu chloru oraz tlenku węgla nie wykazały żadnych przekroczeń. Na miejsce zdarzenia została już wysłana specjalna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego, która ma ustalić szczegóły tego incydentu.

Zrzut ekranu 2017-05-04 o 13.32.06 1
fot. facebook.com/Szkoła Podstawowa nr 9 w Mielcu

______

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/PAP/π