Uważaj podczas grillowania! Kawałek metalu poważnie okaleczył 10-latka

Monika Piorun
21.07.2017 17:08
Uważaj podczas grillowania! Kawałek metalu poważnie okaleczył 10-latka
fot. pixaby.com/CC0 Public Domain/facebook.com/Jenna Kuchik

Dwa drobne, metalowe włoski z drucianej szczotki do czyszczenia rusztu przedostały się do mięsa, które jadł Ollie - kilkuletni chłopiec z Whitecourt w Kanadzie. Nietypowe zdjęcie rentgenowskie z ciałem obcym tkwiącym w gardle malucha obiegło już niemal cały świat - ma być ostrzeżeniem dla wszystkich miłośników grillowania.

Jenna Kuchik - matka dziesięciolatka, który omal nie udławił się pozostałością z przyrządu do oczyszczania grilla, ostrzega wszystkich, którzy korzystają z tego przyrządu do pozbywania się sadzy i zanieczyszczeń z rusztu. Tysiące ludzi na całym świecie niemal każdego dnia sięga po to proste narzędzie, często będąc zupełnie nieświadomym, że niewielkie, niemal niezauważalne "włoski" z tego rodzaju szczotki mogą przedostać się do pożywienia.

Ollie omal nie przepłacił tego wypadku własnym życiem. Drobinki, które pozostały na kawałku grillowanego kurczaka, spowodowały, że chłopiec po ich połknięciu zaczął się dusić. Rodzina natychmiast wezwała pogotowie. Początkowo podejrzewano, że doszło do poważnej reakcji alergicznej. Dopiero zdjęcie rentgenowskie zidentyfikowało przyczynę nieszczęśliwego zdarzenia. Po kilku godzinach lekarze ze szpitala dziecięcego w Edmonton zdołali je usunąć. Niezbędna okazała się interwencja chirurgiczna.

Kobieta podkreśla, że nigdy nie spodziewała się, że tak bagatelna rzecz jak dwa drobne włoski metalowej szczotki do rusztu, mogą niemal uśmiercić jej syna.

- To były najbardziej przerażające 24 godziny mojego życia! Po wielokroć proszę wszystkich o to, by nie używali metalowych narzędzi do czyszczenia grilla - ostrzega za pośrednictwem mediów społecznościowych Jenna Kuchik. 

Zrzut ekranu 2017-07-21 o 16.01.13 1

Niezwykle wymowne zdjęcie rentgenowskie z pozostałościami metalowej szczotki, które utknęły w mięsie przełykanym przez 10-latka z Kanady obiegły już niemal cały świat. Mają być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet tak niepozorne odłamki metalu mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

Do czyszczenia grilla lepiej używać drewnianych narzędzi, które zawsze warto dokładnie płukać wodą po każdym użyciu. Lepiej też dokładnie sprawdzić, czy na tym, co grillowaliśmy, nie pozostało coś, co może poważnie podrażnić nasz przełyk.

Zrzut ekranu 2017-07-21 o 15.47.59
fot. facebook.com/Jenna Kuchik

Zobacz także

Zagłosuj

Czego używasz najczęściej do czyszczenia grilla?

Liczba głosów:

Zobacz także

źródło: whitecourtstar.com
________

zdrowie.radiozet.pl/π