Czy Melania Trump odwiedzi jeden z warszawskich szpitali?

Monika Piorun
05.07.2017 13:06
Czy Melania Trump odwiedzi jeden z warszawskich szpitali?
fot. Melania Trump podczas wizyty w szpitalu dziecięcym w Brukseli (Laurie Dieffembacq/East News)

Pierwsza dama USA w towarzystwie Agaty Kornhauser-Dudy może pojawić się na oddziale położniczym szpitala klinicznego im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie. Co jeszcze ma w planach małżonka prezydenta Trumpa?

W trakcie spotkań Donalda Trumpa z polskimi politykami jego żona Melania spotka się z Agatą Dudą. Obie panie mają w planach wizytę w jednym z warszawskich szpitalu, choć nie ma pewności, czy dojdzie ona do skutku. Prawdopodobnie ma to być oddział położniczy szpitala klinicznego przy ul. Karowej, na którym przebywają kobiety spodziewające się dziecka lub matki, które właśnie urodziły potomstwo.

Placówka trzykrotnie zdobywała tytuł Perły Polskiej Medycyny w kategorii Szpitali Monospecjalistycznych. Dwukrotnie - w 2004 i 2008 szpital został laureatem konkursu "Teraz Polska", w którym zagrodzono go za działania w zakresie opieki nad matką i noworodkiem.

Obie prezydentowe za to na pewno mają w grafiku wizytę na warszawskim Powiślu, gdzie odwiedzą Centrum Nauki Kopernik, w którym w czwartek 6 lipca mają odbyć się warsztaty z dziećmi. Do godz. 12.00 ma być w związku z tym wydarzeniem nieczynna tzw. Majsternia oraz wystawa "Nowy świat w ruchu".

Zwiedzający zostali poinformowani, że wszystkie osoby wchodzące w tym czasie na pierwsze piętro CNK mają być poddawane kontroli bezpieczeństwa. Władze placówki zalecają, by wszystkie osoby, które zaplanowały tego dnia wizytę w tym miejscu, skorzystały z wykupionych biletów w godzinach popołudniowych.

Przeczytaj: Wizyta Donalda Trumpa w Polsce - cel i program wizyty

Zobacz także

________

zdrowie.radiozet.pl/π