Medal Piotra Małachowskiego zlicytowany! Uda się pomóc choremu Olkowi!

Monika Piorun
24.08.2016 20:52
Medal Piotra Małachowskiego zlicytowany! Uda się pomóc choremu Olkowi!
fot. Medal Piotra Małachowskiego zlicytowany! Uda się pomóc choremu Olkowi!

Olimpijskie srebro trafi do rodzeństwa Kulczyków - Dominiki i Sebastiana, którzy podczas licytacji zadeklarowali chęć wykupienia go za kwotę, która pozwala na przeprowadzenie operacji małego Olka, który cierpi na złośliwy nowotwór oka.

Siatkówczak, na który choruje mały Olek, może być już leczony tylko w specjalnej klinice w Nowym Jorku. W Polsce nie da się już uratować jego gałki ocznej. Jego rodzice zrobili wszystko, by pomóc synkowi odzyskać wzrok.

Po zawodach, na których Piotr Małachowski zdobył srebrny medal w rzucie dyskiem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, ze sportowcem skontaktowała się matka chłopca, prosząc o pomoc w ratowaniu jej dziecka.

Poruszony rodzinną tragedią dyskobol zdecydował się oddać olimpijskie srebro na licytację z której zyski będą przeznaczone na operację Olka.

Przeczytaj: Piotr Małachowski przekazał medal olimpijski, by pomóc choremu chłopcu

Na swoim profilu na Facebooku wicemistrz w rzucie dyskiem z Rio poinformował, że zaledwie w ciągu kilku dni udało się zebrać brakujące 180 tys. na skomplikowany zabieg za oceanem.

medal_facebook
fot.facebook.com/piotr.malachowski

Siatkówczak, czyli złośliwy nowotwór gałki ocznej występuje u dzieci poniżej 5. roku życia.

Jednym z objawów choroby może być tzw. koci błysk (leukakoria). Jedna lub dwie źrenice przybierają wtedy biały kolor, co można dosyć dobrze zaobserwować podczas wykonywania zdjęć z lampą błyskową. Czasem na tego typu schorzenie może wskazywać też zez.

Przeczytaj: Jak wykryć siatkówczaka u dzieci?

oleczek
fot.facebook.com/piotr.malachowski

Dzięki licytacji srebrnego medalu Piotra Małachowskiego mały Olek będzie mógł być operowany przez najlepszych specjalistów ze Stanów Zjednoczonych.

___

Redakcja Zdrowo Bardzo/π