Magdalena Żuk miała depresję? Nowy wątek w sprawie zagadkowej śmierci Polki

Monika Piorun
25.10.2017 06:12
Magdalena Żuk miała depresję? Nowy wątek w sprawie zagadkowej śmierci Polki
fot. East News

Śledczy wnikliwie badają wątek depresji jako przyczyny tajemniczego zgonu młodej kobiety w Egipcie. Nietypowe zachowanie, które doprowadziło do zgonu Magdaleny Żuk mogło być efektem działania leków przeciwpsychotycznych - podaje "Fakt".

- Nie było gwałtu, ani śladów przemocy. To wnioski prokuratury badającej sprawę śmierci Magdaleny Żuk –- ustalił "Fakt". Z informacji gazety wynika, że śledczy wnikliwie badają wątek depresji, z którą zmagała się dziewczyna. 
Ciało tragicznie zmarłej Polki badane było podczas dwóch sekcji zwłok. Pierwszą przeprowadzono jeszcze w Egipcie, na początku maja zaraz po śmierci Magdy. Brali w niej udział polski patomorfolog i prokurator. Druga sekcja odbyła się w Polsce tuż po prowadzeniu ciała z Egiptu. 

Zobacz także

Nietypowe zachowanie Polki było efektem działania leków?

Wyniki obu sekcji prokuratura trzyma w tajemnicy, ale "Faktowi" udało się dotrzeć do wniosków śledczych. Magda miała typowe obrażenia powstałe po upadku z dużej wysokości.

Niespodziewanie jednak w jej krwi odkryto ślady silnych leków przeciwpsychotycznych, polecanych w przypadku leczenia psychozschizofrenii a nawet depresji

Prawdopodobnie kobieta miała załamanie psychiczne. Taka też była diagnoza egipskich lekarzy. Chcieli zostawić Magdalenę na obserwacji i udzielić jej pomocy. Dziewczyna nie zgodziła się na to i próbowała uciec ze szpitala. Wyskoczyła z okna i zginęła.

Po tragicznej śmierci Magdaleny Żuk nie brakowało sugestii, że do jej zgonu mogły przyczynić się inne osoby. Sugerowano nawet, że mogły być jej podane narkotyki - m.in. flakka, wywołująca napady agresji i halucynacje. Dotąd nie udało się jednak potwierdzić obecności tego typu substancji w jej organizmie.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem to, co się stało z Magdaleną Żuk, mogło być efektem działania leków?

Liczba głosów:

Czy masz objawy depresji? Test online

Rozwiąż quiz

Czy masz depresję?

______

zdrowie.radiozet.pl/π