Zamknij

Loteria szczepionkowa w Polsce – jak wziąć udział?

24.06.2021
Aktualizacja: 29.06.2021 11:33
Loteria szczepionkowa w Polsce
fot. Shutterstock

Loteria Narodowego Programu Szczepień, zachęcająca do szczepienia się przeciwko COVID-19, rusza 1 lipca. Dołączyć do loterii można na dwa sposoby. Uczestnicy będą mieli 4 szanse na wygraną.

  1. Jak wziąć udział w loterii szczepionkowej?
  2. Jakie nagrody są do wygrania?
  3. Jak będą powiadamiani laureaci loterii Narodowego Programu Szczepień?

Loteria Narodowego Programu Szczepień rusza 1 lipca i zakończy się 30 września 2021 roku. Natomiast finałowe losowanie, w którym można wygrać dwa razy po milion złotych oraz dwa samochody marki Toyota odbędzie się 6 października. Łączna pula nagród w loterii to ponad 22 mln 700 tys. zł (nagrody pieniężne i rzeczowe).

Jak wziąć udział w loterii szczepionkowej?

Loteria szczepionkowa obejmuje całe terytorium Polski. Mogą wziąć w niej udział osoby pełnoletnie, które są w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 (1 dawka szczepionki Johnson&Johnson albo 2 dawki pozostałych dostępnych w Polsce szczepionek: Pfizer, Moderna, AstraZeneca) i zarejestrowały się do 30 września 2021 roku na dwa sposoby.

Do loterii można dołączyć poprzez:

  • Internetowe Konto Pacjenta
  • Infolinię Narodowego Programu Szczepień (tel. 989)

Prezes zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik zachęcał, by uzupełnić wszystkie żądane dane i zaznaczyć zgody, bo są one niezbędne do kontaktu i odbioru ewentualnej nagrody. Zapewniał, że dane będą bezpieczne. Lista wygranych będzie publikowana na stronach rządowych w bezpieczny sposób.

Cieślik podkreślił, że każda osoba może tylko raz zarejestrować swój udział w loterii szczepionkowej.

Jakie nagrody są do wygrania?

– Każdy z uczestników ma cztery szanse na wygraną. Mamy kilka kategorii nagród: natychmiastowe, czyli losowane codziennie, tygodniowe, nagrody miesięczne oraz główne losowanie, finałowe, które odbędzie się 6 października. Będą tam do wygrania dwie nagrody po milion złotych i dwa samochody – przekazał prezes Cieślik.

W losowaniach można wygrać:

  • codziennie: co 500 osoba otrzyma 200 zł, a co 2000 osoba – 500 zł
  • raz w tygodniu, w środy (12 losowań): 5 x 50 tys. zł oraz 60 hulajnóg elektrycznych
  • raz w miesiącu: 2 x 100 tys zł i 2 toyoty Corolle
  • w losowaniu finałowym 6.10.2021: 2 x 1 mln zł oraz 2 toyoty C-HR

Koszty ewentualnego podatku od dużej wygranej bierze na siebie Totalizator Sportowy. Losowania przeprowadzane będą w siedzibie Totalizatora Sportowego w Warszawie przy użyciu certyfikowanego urządzenia losującego.

Jak będą powiadamiani laureaci loterii Narodowego Programu Szczepień?

Zwycięzcy nagród zostaną powiadomieni przez organizatora o wygranej – za pomocą SMS-a lub telefonicznie – w ciągu 2 dni roboczych od losowania.

Nagrody pieniężne będzie można odebrać z bankomatów PKO BP – wcześniej zwycięzca dostanie od banku SMS-a z kodem niezbędnym do wypłaty nagrody. Będzie ją również można wypłacić w oddziale lub agencji PKO BP.

Wyniki losowań oraz szczegółowe informacje będą publikowane na stronie loterii: www.gov.pl/szczepimysie/loteria (strona zacznie działać 1 lipca 2021 r.).

Źródło: Zdrowie.radiozet.pl