Koniec z liposukcją? Na rynku pojawił się lek, który pozwoli nam pozbyć się „drugiego podbródka”

31.08.2015 14:43
Koniec z liposukcją? Na rynku pojawił się lek, który pozwoli nam pozbyć się „drugiego podbródka”
fot. Liposukcja bez operacji? Nowy lek już na rynku

Nadmiar tłuszczu na podbródku i brak ładnie zarysowanej szczęki to problem wielu kobiet. Do tej pory jedynym sposobem na jego szybkie rozwiązanie była operacja. Teraz wszystko może się zmienić.

Podwójny podbródek to problem nie tylko osób z nadwagą. Bardzo często zdarza się, że nawet osoby w rozmiarze 34 lub 36 walczą z dodatkowym tłuszczem pod podbródkiem. Zazwyczaj jest to spowodowane kwestiami genetycznymi lub hormonalnymi, przez co bardzo trudno się go pozbyć. Do tej pory najskuteczniejszym sposobem były uciążliwe operacje plastyczne – liposukcja i lipoliza.

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Całkiem niedawno Międzynarodowa Agencja Żywności i Leków zatwierdziła nową substancję leczniczą, która niemal natychmiastowo pozwala pozbyć się drugiego podbródka. Kybella to lek, który zawiera syntetyczne formy kwasów deoksycholowych, które odpowiadają za pochłanianie tłuszczów w naszym organizmie.

Zabieg polega na wstrzyknięciu kilkunastu dawek leku w podbródek. Kuracja trwa pół roku, a iniekcji dokonuje się w miesięcznych odstępach. Efekty są podobno zachwycające…

Czy lek na drugi podbródek jest skuteczny?

Jak twierdzą zagraniczne media, Kybella jest znacznie szybsza i bardziej skuteczna niż inne środki. Wielu lekarzy porównuje ją z botoksem udowadniając, że nowy lek jest jeszcze lepszy. Rekonwalescencja trwa o wiele krócej, a pierwsze efekty widać już po 6 tygodniach. Co więcej, po półrocznej terapii nie będziemy musieli martwić się podwójnym podbródkiem przez następnych kilka lat.

Lek na podwójny podbródek – efekty uboczne

Istnieją jednak pewne efekty uboczne zabiegu kosmetycznego. Mogą wystąpić bóle, zaczerwienienie, trudności z przełykaniem oraz uszkodzenia nerwów szczęki. Komplikacje nie występują jednak, gdy zastrzyki są robione umiejętnie. Wybierajcie więc zaufane i sprawdzone kliniki.