Lidl wycofuje ze sklepów kaszę gryczaną

22.11.2019 12:03
Kasza gryczana
fot. Pixabay.com

Znana sieć sklepów spożywczych wycofuje ze sprzedaży kaszę gryczaną. Jest to efekt badań dot. zawartości glifosatu w kaszach gryczanych. Raport ujawnił, że w kaszy z Lidla poziom tego związku został przekroczony.

Lidl wycofuje ze swoich sklepów produkt "Kuchnia Lidla Kasza gryczana 400 g". Wycofanie produktu jest reakcją sieci sklepów na raport FoodRentgen i Fundacji Konsumentów, którzy badali kasze gryczane z polskich sklepów na obecność glifosatu. Okazało się, że w kaszy z sieci handlowej Lidl Polska stwierdzono przekroczenie wyniku pozostałości glifosatu - związku potencjalnie niebezpiecznego dla zdrowia.

Przedstawiciele sieci Lidl zwrócili się z prośbą do dostawcy kaszy gryczanej o przedstawienie jego stanowiska w tej sprawie. Partia wspomnianego produktu została również wycofana ze sklepów. 

W rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska powiedziała:

– Chcielibyśmy również podkreślić, że wyniki badań kaszy gryczanej przeprowadzonych przez zewnętrzne akredytowane laboratorium na nasze zlecenie były prawidłowe. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym dostawcą.

– Na bieżąco monitorujemy jakość naszych produktów na każdym etapie łańcucha dostaw – rocznie przeprowadzamy ponad 7 500 badań w niezależnych laboratoriach badawczych. Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami, którzy spełniają nasze wymagania jakościowe – wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy BRC – poinformowała przedstawicielka Lidla.

Źródło: portalspozywczy.pl