Lekarki zrzuciły fartuchy i ubrania... w szczytnym celu [zdjęcia]

21.12.2019 21:46
Lekarka pozująca podczas sesji do kalendarza
fot. Shutterstock

Zrzuciły ubrania i fartuchy lekarskie, pokazując swoje piękne ciała ... Lekarki zrzeszone w Śląskiej Izbie Lekarskiej wzięły udział w sesji do kalendarza na 2020 r. Akcja ma jeden cel: promowanie profilaktyki chorób kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób onkologicznych. 

Pomysł wykonania takiego kalendarza zrodził się w Śląskiej Izbie Lekarskiej, to z niej wysyłano zaproszenie do udziału w sesji. Zainteresowanie tą akcją było ogromne, zgłosiło się kilkadziesiąt lekarek. Ostatecznie o zakwalifikowaniu się do projektu zadecydowała kolejność zgłoszeń.

12 lekarek, 12 pięknych ciał, 12 różnych historii... Wśród modelek znalazły się kobiety, które same zachorowały na nowotwór, np. stomatolożka dr Ewa Bogacka-Konik. Będąc w ciąży, dowiedziała się, że choruje na raka piersi i przeszła chemioterapię, jest już po mastektomii. Jej syn ma dziś osiem miesięcy. Nosi imię Bruno, czyli "waleczny", bo wraz walczył o życie. Miała wsparcie specjalistów z Centrum Onkologii w Warszawie oraz Fundacji Rak’n’Roll. Udział w tej sesji był dla niej bardzo ważny.

Na stronach Śląskiej Izby Lekarskiej można obejrzeć przygotowania do tej sesji – charakteryzacja, stylizacja, kilka godzin pozowania przed obiektywem aparatu. To zdaniem modelek była niezwykle ciężka praca. Lekarki śmiały się, że o wiele prostsze – ich zdaniem – jest przeprowadzenie zabiegu na sali operacyjnej.

Aby kupić kalendarz "ŚILne Kobiety 2020", należy wpłacić "cegiełkę" na Fundację Nu-med. Kalendarz jest też dostępny w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zorganizowanie badań profilaktycznych dla kobiet.

Jeśli choć jedna z pań, patrząc na kalendarz, postanowi wykonać cytologię lub przebadać piersi, będzie to nasz ogromny sukces.

dr n. med. Tadeusz Urban, prezes ORL w Katowicach

Źródło: ŚIL/ Facebook