Książę Harry nie pije alkoholu, by wesprzeć swoją ciężarną żonę!

22.10.2018 14:12
Książęta Sussex z wizytą w Australii
fot. AP POOL/Associated Press/East News

Kobieta w czasie ciąży i karmienia piersią nie powinna pić alkoholu, bo szkodzi on nienarodzonemu dziecku. Jednak mężczyzn ten zakaz nie obowiązuje. Niektórzy mimo to sami rezygnują z picia, by wesprzeć swoje partnerki. To wielki dowód miłości i odpowiedzialności! #Bądź, jak książę Harry i wesprzyj swoją księżniczkę!

W połowie października Pałac Kensington ogłosił, że książę Harry i księżna Meghan Markle zostaną rodzicami. Ta wiadomość wywołała ogromne poruszenie w rodzinie królewskiej i w Wielkiej Brytanii. Dziecko książęcej pary przyjdzie na świat wiosną 2019 r. Książę Harry nie ukrywał swojej radości z faktu zostania ojcem i – jak informują media – będzie wspierał swoją żonę przez cały okres ciąży, nie tylko opiekując się nią, ale również rezygnując z picia alkoholu.

– Meghan nie może pić w czasie ciąży i Harry chce ją wspierać – podały źródła królewskie. – Dzięki temu więcej wieczorów spędzają razem w domu, bo nie mogą uczestniczyć w imprezach z przyjaciółmi, jak dawniej.

Oboje z księżną wiedzą, że picie w czasie ciąży jest bardzo szkodliwe dla nienarodzonego dziecka. Łożysko nie jest barierą dla alkoholu i nawet niewielkie jego ilości mogą zaszkodzić dziecku. Alkohol może uszkodzić wiele narządów rozwijającego się płodu, m.in.: ośrodkowy układ nerwowy (OUN), stawy, serce, nerki. Może też zostać zniekształcona twarzoczaszka dziecka (małogłowie, mała gałka oczna, czy ogólne spłaszczenie twarzy). Te wszystkie zmiany są nieodwracalne i skutkują wieloma chorobami i pogorszeniem jakości życia dziecka.

Dowiedz się więcej: FAS, czyli alkoholowy zespół płodowy - co to jest?

Postawa księcia Harry'ego zasługuje na szacunek, tym bardziej że nigdy nie stronił od alkoholu, a o jego hulaszczym trybie życia krążą legendy. Być może będzie on inspiracją dla innych mężczyzn, którzy postąpią podobnie wobec swoich partnerek.

Kobiety w czasie ciąży trzeba wspierać, pomagać im, otaczać je opieką, a przede wszystkim należy chronić dziecko. To, że one nie mogą pić alkoholu w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka (gdy karmią piersią), jest oczywiste, ale ojców taki zakaz nie dotyczy. Często niestety zdarza się, że zaczynają „oblewać” swoje ojcostwo kilka miesięcy przed narodzeniem potomka. Jednak zanim sięgną po alkohol, powinni sobie zadać pytanie, co się stanie, gdy ich partnerka poczuje się źle i trzeba będzie zawieźć ją do lekarza lub – co gorsza – zacznie wcześniej rodzić, a przyszły tata nie będzie mógł uczestniczyć w porodzie, bo „procenty” mu na to nie pozwolą.

Ta troska księcia Harry'ego o swoją żonę i ich nienarodzone dziecko świadczy o tym, że będzie on równie dobrym ojcem, jak jego brat William.

Jego postawa zainspirowała Fundację FAScynację do stworzenia pięknego hasła: „BĄDŹ JAK KSIĄŻĘ - WESPRZYJ SWOJĄ KSIĘŻNICZKĘ!”:)

Zobacz także: Co roku ponad 3 mln osób umiera z powodu alkoholu – najwięcej w Europie i Ameryce

Źródło: news.com.au
---------------------------
zdrowie.radiozet.pl/ mk