Zamknij

Kropla drąży skałę. Czyli jak możesz pomóc środowisku bez wychodzenia z domu.

Kropla drąży skałę. Czyli jak możesz pomóc środowisku bez wychodzenia z domu.
fot. Materiały prasowe

Pamiętasz, kiedy ostatni raz z powodu awarii zabrakło wody w kranie? Czujemy się wtedy kompletnie wytrąceni z równowagi, pozbawieni podstawowej, niezbędnej nam rzeczy. Warto pomyśleć o drobnych krokach, dzięki którym zdatnej do użytku wody nie zabraknie nikomu na naszej planecie.

Cenniejsza niż złoto 

Pewnie ciężko w to uwierzyć z perspektywy mieszkańca bogatego kraju w centralnej Europie, ale sytuacja z dostępem do wody jest dramatyczna. Statystycznie więcej ludzi na świecie ma problem z dostępem do niej niż do żywności. Liczby są okrutne – 60% ludzi na naszej planecie cierpi na niedostatek wody.

Co więcej – zaledwie 2,5% najważniejszego dla nas płynu to rezerwy wody słodkiej. A do tego zaledwie połowa z tej dramatycznie niskiej liczby nadaje się do picia.   

m5
fot.

Cały świat jest zaangażowany! Pora na Ciebie! 

Patrząc na przywołane dane, trudno dziwić się, że wiele międzynarodowych firm wybiera rozwiązania pro-ekologiczne. Do ich grona dołączył właśnie  Wilkinson Sword, Znany obecnie z produkcji maszynek do golenia. W tym miesiącu odpowiada za niecodzienną premierę.  
 
Pierwszy raz na polskim rynku pojawiły się jednorazowe maszynki do golenia, których rączki są wykonane aż w 95% z  plastiku z recyklingu. Co więcej – nawet samo opakowanie jest przyjazne środowisku, ponad 90% jego składu to makulatura i nadaje się do recyklingu.  
 
Brzmi odpowiedzialnie, nieprawdaż? Producent zadbał przy tym o przystępną cenę -  WILKINSON SWORD Xtreme3 ECO to wydatek zaledwie 16,99 zł, a wersja dla Pań (czyli model „Beauty”) to 14,99zł za opakowania 4-sztukowe.  

Jeszcze bardziej eko – proste sposoby 

Sam wybór produktów, które są bardziej przyjazne środowisku to jedno. Ale poza tymi oczywistymi decyzjami zakupowymi jest jeszcze szereg innych kwestii, które pomogą Ci zadbać o planetę. A przy okazji także o własny portfel.  
 

m6
fot.

Golisz się? Zakręcaj wodę podczas golenia zamiast ją marnować. Zaoszczędzisz nawet 15 litrów na 3 minuty golenia.  
Nie za ciepło w Twojej łazience? Jeśli obniżysz temperaturę skręcając kaloryfer o 1 stopień, oszczędzisz nawet 6% na ogrzewaniu w skali całego okresu jesienno-zimowego.  

Tutaj nie ma przegranych, są sami zwycięzcy 

Podsumowując – dzięki produktom takim jak nowa maszynka  WILKINSON SWORD Xtreme3 ECO Green możesz zacząć dbać o środowisko naturalne. Nie dość, że pomagasz naszej planecie, to jeszcze nie kosztuje Cię to wiele. Co więcej – ekologiczne nawyki pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze! Teraz tylko jedna ważna rzecz. Nie odkładaj tego „na później”.  
 
Zacznij już teraz!