Kropla drąży skałę. Czyli jak możesz pomóc środowisku bez wychodzenia z domu.

Materiały partnerskie
22.10.2020 14:22
Kropla drąży skałę. Czyli jak możesz pomóc środowisku bez wychodzenia z domu.
fot. Materiały prasowe

Pamiętasz, kiedy ostatni raz z powodu awarii zabrakło wody w kranie? Czujemy się wtedy kompletnie wytrąceni z równowagi, pozbawieni podstawowej, niezbędnej nam rzeczy. Warto pomyśleć o drobnych krokach, dzięki którym zdatnej do użytku wody nie zabraknie nikomu na naszej planecie.

Cenniejsza niż złoto 

Pewnie ciężko w to uwierzyć z perspektywy mieszkańca bogatego kraju w centralnej Europie, ale sytuacja z dostępem do wody jest dramatyczna. Statystycznie więcej ludzi na świecie ma problem z dostępem do niej niż do żywności. Liczby są okrutne – 60% ludzi na naszej planecie cierpi na niedostatek wody.

Co więcej – zaledwie 2,5% najważniejszego dla nas płynu to rezerwy wody słodkiej. A do tego zaledwie połowa z tej dramatycznie niskiej liczby nadaje się do picia.   

m5

Cały świat jest zaangażowany! Pora na Ciebie! 

Patrząc na przywołane dane, trudno dziwić się, że wiele międzynarodowych firm wybiera rozwiązania pro-ekologiczne. Do ich grona dołączył właśnie Wilkinson Sword, Znany obecnie z produkcji maszynek do golenia. W tym miesiącu odpowiada za niecodzienną premierę.  
 
Pierwszy raz na polskim rynku pojawiły się jednorazowe maszynki do golenia, których rączki są wykonane aż w 95% z  plastiku z recyklingu. Co więcej – nawet samo opakowanie jest przyjazne środowisku, ponad 90% jego składu to makulatura i nadaje się do recyklingu.  
 
Brzmi odpowiedzialnie, nieprawdaż? Producent zadbał przy tym o przystępną cenę - WILKINSON SWORD Xtreme3 ECO to wydatek zaledwie 16,99 zł, a wersja dla Pań (czyli model „Beauty”) to 14,99zł za opakowania 4-sztukowe.  

Jeszcze bardziej eko – proste sposoby 

Sam wybór produktów, które są bardziej przyjazne środowisku to jedno. Ale poza tymi oczywistymi decyzjami zakupowymi jest jeszcze szereg innych kwestii, które pomogą Ci zadbać o planetę. A przy okazji także o własny portfel.  
 

m6

Golisz się? Zakręcaj wodę podczas golenia zamiast ją marnować. Zaoszczędzisz nawet 15 litrów na 3 minuty golenia.  
Nie za ciepło w Twojej łazience? Jeśli obniżysz temperaturę skręcając kaloryfer o 1 stopień, oszczędzisz nawet 6% na ogrzewaniu w skali całego okresu jesienno-zimowego.  

Tutaj nie ma przegranych, są sami zwycięzcy 

Podsumowując – dzięki produktom takim jak nowa maszynka WILKINSON SWORD Xtreme3 ECO Green możesz zacząć dbać o środowisko naturalne. Nie dość, że pomagasz naszej planecie, to jeszcze nie kosztuje Cię to wiele. Co więcej – ekologiczne nawyki pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze! Teraz tylko jedna ważna rzecz. Nie odkładaj tego „na później”.  
 
Zacznij już teraz!