Zamknij

85 niemowląt z koronawirusem

20.07.2020 13:33
Koronawirus u dzieci
fot. Shutterstock

- Mamy 85 dzieci poniżej roku, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformowała dyrektor departamentu zdrowia jednego z hrabstw w Teksasie, wywołując niemałe poruszenie.

 - Obecnie w hrabstwie Nueces mamy 85 niemowląt, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Te dzieci nie miały jeszcze nawet pierwszych urodzin. Proszę, pomóżcie nam powstrzymać rozprzestrzenianie się tej choroby - powiedziała na konferencji prasowej Annette Rodriguez, dyrektor ds. zdrowia publicznego hrabstwa Corpus Christi Nueces.

Dramatyczny apel odbił się szerokim echem na świecie. Ponownie rozgorzała dyskusja na temat odporności dzieci. Wróciły pytania, jak zakażenie koronawirusem przebiega u dzieci, czy dzieci zarażają się nawzajem, czy zarażają koronawirusem dorosłych.

Następnego dnia sędzia hrabstwa Nueces, Barbara Canales, wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła, że 85 niemowląt zakażonych koronawirusem to wynik jaki odnotowano od połowy marca.

„Rzeczniczka użyła statystyki, żeby zilustrować, że nikt nie jest naturalnie odporny na tego wirusa. Podawanie tej liczby bez kontekstu wielu doprowadziło do przekonania, że nastąpił nagły wzrost zachorowań u dzieci poniżej roku. NIE mieliśmy nagłego wzrostu liczby zakażonych niemowląt" - uspokoiła sędzia w komunikacie. Poinformowała też, że tylko jedno dziecko zakażone koronawirusem w hrabstwie zmarło.

W ubiegłym tygodniu hrabstwo Nueces odnotowało najszybszy wzrost liczby nowych przypadków spośród wszystkich hrabstw. Sytuacja w Teksasie wciąż jest dramatyczna. Koronawirusa potwierdzono już niemal u 340 tys. osób, zmarły ponad 4 tys. chorych, co czyni Teksas czwartym, po Nowym Jorku, Kalifornii i Florydzie, stanem z największą liczbą potwierdzonych przypadków.

Ogólnie w Stanach Zjednoczonych liczba zachorowań zbliża się do 4 mln, zmarło ponad 140 tys. osób.

To może cię zainteresować:

Źródło: edition.cnn.com, worldmeters.info