Zamknij

Koronawirus z Chin. Jest nagranie ze szpitala w Wuhan [Wideo]

23.01.2020 09:55
Szpital w Wuhan pokazał nagranie ze strefy zero
fot. Shutterstock

Koronawirus spowodował odcięcie od świata 11-milionowego miasta Wuhan w chińskiej prowincji Hubei. Transport publiczny jest wstrzymany, życie społeczne zamiera. Centralna Telewizja Chińska pokazała nagranie ze szpitala w Wuhan.

Pod koniec 2019 roku w Chinach pojawił się tajemniczy wirus, który wywołał epidemię zapalenia płuc w Wuhan w prowincji Hubei. Naukowcy długo nie mogli zidentyfikować patogenu. Ostatecznie rozpoznano nowy typ koronawirusa, który opatrzono symbolem 2019-nCoV.

13 stycznia wirus dotarł do Tajlandii. Przypadki zachorowań odnotowano również w Japonii, Korei Południowej, Australii i USA. 22 stycznia władze Wuhan zaapelowały do mieszkańców, żeby nie opuszczali miasta, jeśli nie ma takiej konieczności. Transport publiczny zostaje zawieszony. Podróżnym zaleca się omijanie miasta - poinformował wiceszef chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia Li Bin.

Dowiedz się więcejKoronawirus z Chin zabił kolejne osoby. Wuhan jest odcięte od świata 

Centralna Telewizja Chińska (CCTV) pokazała nagranie ze szpitala w Wuhan, na którym widać , jakie środki bezpieczeństwa zastosowano.

Koronawirus 2019-nCoV to nowy szczep koronawirusa z rodziny SARS i MERS. Warto przypomnieć, że w latach 2002-2003 SARS zabił prawie 800 osób na całym świecie. Sytuację udało się opanować dzięki międzynarodowej współpracy służb sanitarnych.

Aktualny bilans ofiar nowego wirusa z Chin to 17 zabitych i ponad 500 zarażonych. Koronawirus przenosi się między ludźmi - potwierdziła chińska Narodowa Komisja Zdrowia. 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) monitoruje sytuację. Komunikaty dotyczące zagrożenia epidemiologicznego śledzić można  TUTAJ>>

Źródło: Youtube CCTV