Zamknij

Koronawirus w szpitalach: zdjęcia pielęgniarek po dyżurze robią wrażenie

11.03.2020
Aktualizacja: 06.11.2020 03:43

Na całym świecie trwa epidemia wywołana koronawirusem. Największa walka rozgrywa się w szpitalach, w których znajdują się zarażeni. Jak z koronawirusem walczy personel medyczny? Zdjęcia opublikowane w sieci ujawniają ich heroiczną walkę. 

Koronawirus w szpitalach.
fot. Shutterstock

Jak z koronawirusem radzą sobie szpitale?

Pracownicy opieki zdrowotnej: lekarze i pielęgniarki, są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Zdjęcia, które ukazały się w sieci - na People's Daily, przedstawiają twarze pielęgniarek po 12-godzinnym dyżurze. Widać na nich nie tylko zmęczenie, ale też obolałe ślady na skórze po maseczkach i goglach. Opublikowane zdjęcia w sieci budzą ogromne zainteresowanie, zareagowało na nie już 91 tys. osób. 

Według nowych informacji, wielu pracowników jest tak wyczerpanych, że zasypiają w szpitalu w pełnym wyposażeniu ochronnym. Chiny składają hołd niesamowitym, niestrudzonym bohaterom walczącym z koronawirusem na linii frontu w Wuhan, udostępniając te zdjęcia w mediach społecznościowych. Wykończone pielęgniarki mają obolałe ślady na skórze  twarzy od noszenia ciasnych maseczek na i gogli przez 12 godzin. Robią to, aby chronić się przed śmiertelnym wirusem. Wielu pracowników szpitala jest tak wyczerpanych, że do następnej zmiany śpią na piętrach szpitali w pełnym wyposażeniu ochronnym. To prawdziwi bohaterowie, walczących o ochronę Chin i reszty świata przed śmiertelną chorobą.

loader

Pod postem internauci z całego świata publikują również komentarze, w których doceniaj pracę personelu medycznego. Panie, pobłogosław tych wspaniałych ludzi - asystentów lekarzy pielęgniarek itp., za ciężką pracę, którą wykonują. Prowadź ich i chroń przed tą straszną chorobą, aby mogli kontynuować swoją dobrą pracę, pomagając wszystkim potrzebującym. Jesteście niesamowitymi ludźmi, bohaterami - pisze pod postem Julia.