Zamknij

Koronawirus w Anglii. Mieszkańcy niektórych regionów przejdą na konserwy?

03.02.2021 10:08
Paul Grover/Shutterstock
fot. Paul Grover/Shutterstock

Koronawirus w Anglii sieje postrach za sprawą afrykańskiej mutacji. Downing Street zaleciło ludziom pozostanie w domach - donosi "Daily Mail".

Koronawirus w Anglii wywołał potężny kryzys i dezorganizację życia codziennego. Wszystko za sprawą afrykańskiej mutacji koronawirusa, którą wykryto u kolejnych 33 osób. Wydano zalecenie, aby mieszkańcy określonych regionów, w miarę możliwości, nie opuszczali domów.

Afrykańska mutacja koronawirusa w Anglii

Od grudnia 2020 roku afrykańską mutację koronawirusa wykryto już u 143 osób - poinformowało Public Health England. Ale to nie jedyny problem. W Bristolu u 11 osób potwierdzono tzw. wariant Kent. Natomiast w Liverpoolu 32 osoby zostały zakażone oryginalnym szczepem z dodatkową mutacją. Brytyjscy eksperci martwią się, że nowe mutacje koronawirusa mogą wywoływać reinfekcje i osłabiać efektywność szczepień ochronnych.

Minister Zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock ogłosił, że medycy będą pukać od drzwi do drzwi i wykonywać testy na obecność koronawirusa. Badania przesiewowe mają objąć nawet 80 tys. osób.

Downing Street wydało zalecenie, żeby na terenach dotkniętych klęską ludzie nie opuszczali domów - sugerując, że powinni przerzucić się na konserwy, zamiast chodzić do sklepów - pisze "Daily Mail".

Źródło: dailymail.co.uk