Kontrowersyjna prośba szpitala do rodziców. W sieci burza

16.01.2020 11:51
Matka karmiąca piersią z telefonem w dłoni
fot. Shutterstock

Młody ojciec opublikował zdjęcie kontrowersyjnej prośby personelu medycznego do rodziców najmłodszych pacjentów. I się zaczęło. 

Młodzi rodzice to grupa szczególnie narażona na stres. Próba zwrócenia uwagi w jakiejkolwiek kwestii przeważnie kończy się awanturą. Nie inaczej było tym razem.

Młody ojciec z Anglii, Ash Cottrell, opublikował na Twitterze zdjęcie nietypowej prośby, jaką personel oddziału noworodkowego wystosował do rodziców: "Mamusiu i Tatusiu... Proszę patrzcie na mnie, gdy mnie karmicie, jestem o wiele ciekawszy od telefonu!!". Kartkę opatrzono ikonkami uśmiechniętego malucha i przekreślonego telefonu.

Pod wpisem rozgorzała dyskusja. Część internautów potępiła odcinanie młodych rodziców od rzeczywistości, oskarżając personel szpitala o "kopanie leżącego":

"O nie! Okropny plakat. Byłam na oddziale noworodkowym z pięciodniowym dzieckiem i telefon był moim kołem ratunkowym. Odizolowana, wystraszona (zostaliśmy ponownie przyjęci), telefon dawał mi możliwość kontaktu z ludźmi i czytania o tym, co nam się przytrafiło".

"Oszalałabym bez telefonu, gdy moje dziecko przez tydzień było na intensywnej terapii. Myślę, że osoba, która zaprojektowała ten plakat, nie ma takiego doświadczenia!".

"Jestem zła, że zarzucają ludziom złe rodzicielstwo. Przecież telefony służą do przesyłania wyrazów troski, przywracania normalności, gdy jesteś w szpitalu z noworodkiem".

Inni studzą emocje: "Jedyne, co mówią, to żeby nie gapić się w telefon w trakcie karmienia dziecka, a nie podczas całego pobytu w szpitalu".

Co o tym sądzicie?

Źródło: Twitter Ash Cottrell