Uwaga na... dziurawe prezerwatywy! Ktoś je celowo uszkadza?

Monika Piorun
06.06.2017 14:09
Uwaga na... dziurawe prezerwatywy! Ktoś je celowo uszkadza?
fot. facebook.com/Dziewuszki Dziewuszkom

Zanim kupisz prezerwatywę, dokładnie sprawdź, czy na opakowaniu nie ma maleńkiego śladu po igle. Komuś bardzo zależy na wysokim przyroście naturalnym i dziurawi wszystkie egzemplarze - jeszcze zanim pudełka zostaną osłonięte fabryczną folią!

Wygląda na to, że po ograniczeniu dostępu do pigułek "dzień po" w Polsce przyszedł czas na kolejną walkę z antykoncepcją - tym razem nieco bardziej niepozorną i cichą. Zamiast organizowania spektakularnych debat i kordonów czarnych marszy, ktoś wpadł na prosty pomysł na to, by na świat przyszło więcej małych Polek lub Polaków.

Media społecznościowe zelektryzowała wieść o feralnych opakowaniach prezerwatyw, które przedziurawiono jeszcze zanim zostały opakowane w fabryczną folię.

Na facebookowym profilu "Dziewuszki Dziewuszkom" pojawiła się informacja o tym, co spotkało jedną z internautek w jednym z podwarszawskich centrów handlowych. 

Zrzut ekranu 2017-06-06 o 11.57.57

Chciałam Wam opowiedzieć co mnie dzisiaj spotkało i ostrzec jednocześnie! Myślałam, że babcie przekłuwające prezerwatywy w kioskach, to tylko uliczne legendy! Zaczęłam się przyglądać temu zamkniętemu opakowaniu w celu zapoznania się z modelem/stylem, czy jak to się zwie. No i przyglądam się i przyglądam, patrzę i nie wierzę! W opakowaniu - dziura!

Dziewczyna wyjaśnia, że zakupiona przez nią paczka prezerwatyw była szczelnie "zaplombowana". Według niej nakłucia musiały powstać jeszcze przed zapakowaniem ich w magazynie. Przedstawiciele centrum handlowego twierdzą, że sprawa ma charakter incydentalny a do uszkodzenia produktu musiało dojść zanim dotarł on do sklepu.

Informacja o przedziurawionych prezerwatywach wzburzyła wielu internautów. 

- To jest już przestępstwo. Prezerwatywy to nie tylko środek antykoncepcyjny, ale też chroniący przed chorobami przenoszonymi droga płciową - pisano w komentarzach.

Zobacz także

Dziura, która wypełni niż demograficzny?

Choć brzmi to, jak ponury żart, to jednak historie o przypadkach masowego przedziurawiania prezerwatyw, miały już miejsce w przeszłości.

Pod koniec lat 70. jednej z wrocławskich kioskarek przedstawiono zarzut ich celowego niszczenia. Kobieta przyznała się, że według niej prezerwatywy przyczyniają się do męskiej rozwiązłości.

Podobne przypadki w różnych latach zdarzały się także w innych polskich miastach. Oskarżeni tłumaczyli się dbaniem o moralność Polaków. Czasem te niecne czyny były podyktowane dewocją, inne można było uznać za zwykłą złośliwość. Według niektórych ekspertów przedziurawione prezerwatywy przyczyniły się do wyżu demograficznego z początku lat 80.

Tym razem feralne prezerwatywy mogą wpłynąć nie tylko na zwiększenie przyrostu naturalnego, ale i na... dodatkową pulę wniosków o "500+". Kto wie, może to sprytny plan na dodatkowy zarobek lub... "wykończenie" polskiego budżetu?

Zobacz także

Zagłosuj

Czy zdarzyło Ci się zakupić przedziurawione prezerwatywy?

Liczba głosów:

____

zdrowie.radiozet.pl/π