Koncert za jedną kroplę krwi w Światowym Dniu Cukrzycy

14.11.2019 09:35
Koncert za jedną kroplę krwi
fot. Facebook

Coma, Peja, Paulina Przybysz, Marek Torzewski oraz zespół Weekend. Wyjątkowy koncert w wyjątkowym dniu - Światowym Dniu Cukrzycy. I to za darmo, tylko za jedną kroplę krwi! Dowiedz się więcej na ten temat. 

Rock, hip-hop i dico polo w jednym miejscu? Takie cuda tylko u Michała Figurskiego i jego Fundacji Najsłodsi. 14 listopada w warszawskim klubie Stodoła spotkają się rockowa Coma, hip-hopowy Peja, Paulina Przybysz, Marek Torzewski oraz discopolowy zespół Weekend.

To wyjątkowe wydarzenie ma na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat cukrzycy. Symbolicznym "biletem wstępu" jest opaska, zakładana na rękę po wykonaniu badania pomiaru cukru we krwi. Kroplę krwi oddać można dziś do godziny 15 na Uniwersytecie Warszawskim, w Holu Głównym w starym BUW-ie, na Kampusie Głównym przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Skala problemu jest tak duża, że mówi się o niej w kontekście epidemii XXI wieku. Szacuje się, że w Polsce choruje już ponad 2 mln osób, z czego ok. 25-30 proc. osób jeszcze o tym nie wie.

Koncert za jedną kroplę krwi

Koncert za jedną kroplę krwi zaczyna się o godz. 19 w warszawskim Klubie Stodoła przy ul. Batorego 10. Imprezę poprowadzą Michał Figurski i Piotr „Kędzior” Kędzierski.

Michał Figurski prowadzi w Radiu ZET autorską audycję o zdrowiu. Audycji "NieZŁY pacjent w Radiu ZET" możecie słuchać w każdy wtorek, w godzinach 21-23.