Kolejna partia medycznej marihuany już w Polsce

11.03.2019 14:30
Medyczna marihuana dostępna w Polsce
fot. Shutterstock

Na rynku dostępna jest już kolejna partia konopi medycznych. Zgodnie z deklaracjami producenta jest ona ponad dwukrotnie większa od poprzedniej. Pierwsza dostawa rozeszła się w niespełna miesiąc.

W połowie stycznia do Polski trafiła medyczna marihuana o zawartości około 19 proc. THC i mniej niż 1 proc. CBD. Siedmiokilogramowa dostawa rozeszła się w niespełna miesiąc.

Zobacz także: Medyczna marihuana już dostępna

Do Polski trafiła właśnie druga partia konopi medycznych SpectrumCannabis. Zgodnie z deklaracjami producenta jest ona ponad dwukrotnie większa od poprzedniej. Na rynku dostępne jest obecnie 15 kg suszu. Spółka rozszerzyła również sieć sprzedaży o dwóch kolejnych dystrybutorów farmaceutycznych w kraju. Kolejna dostawa ma wynieść już ok. 50 kg.

– Pod koniec roku chcemy sprowadzać 100 kg konopi w miesiącu. W tym czasie chcemy również wprowadzić na rynek konopie w formie olejków i kapsułek – mówi Tomasz Witkowski, Country Manager w SpectrumCannabis.

Obecnie produkt Spectrum Cannabis jest obłożony 23 proc. podatkiem VAT. W zeszłym miesiącu spółka złożył do Krajowej Informacji Skarbowej wniosek z prośbą o interpretację nałożonego na susz podatku.

– Uważamy, że obecna stawka podatku, jakim został obłożony susz, jest zbyt wysoka. Przed prowadzeniem na rynek wystąpiliśmy do GUS o jego kategoryzację w celu ustalenia należnego podatku. Mamy nadzieję, że decyzja zapadnie na naszą korzyść i już niedługo cena obniży się o 15 proc. – podsumowuje Tomasz Witkowski, Country Manager w SpectrumCannabis.

Druga partia konopi medycznych pochodzi z Kanady. Docelowo źródłem surowca w Europie mają być zakłady SpectrumCannabis w Danii. Szacowana wielkość produkcji to 200 kg suszu tygodniowo.

Źródło: mat. prasowe