Kobieta wzięła udział w konkursie jedzenia na czas. Chwilę później zmarła

27.01.2020
Aktualizacja: 27.01.2020 13:01
60-latka zmarła podczas jedzenia lamingtona.
fot. Shutterstock

Turnieje kulinarne stają są coraz popularne. Uczestnicy zwykle wygrywają nagrody za zjedzenie jak największej liczby ciast, hot dogów lub innego jedzenia w określonym czasie. Sam pomysł wydaje się kontrowersyjny, tym bardziej, że czasami kończy się to tragicznie. Do śmierci doszło podczas Dnia Australii, święta narodowego odnoszącego się do przybycia pierwszych Europejczyków na ten kontynent.

Nie żyje kobieta, która wzięła udział w turnieju kulinarnym 

Zmarła 60-letnia kobieta, która brała dział w konkursie na zjedzenie jak największej liczby lamingów, tradycyjnego biszkoptowego deseru, oblanego czekoladą i wiórkami kokosowymi. Kobieta doznalą napadu padaczkowego w hotelu w Hervey Bay, Queensland, gdzie odbywał się konkurs. 

Uczestnicy turnieju mieli za zadanie zjeść jak największą liczbę kawałków lamingtona. Według relacji świadków, 60-latka wepchnęła do ust kawałek ciasta po czym prawdopodobnie miała trudności ze zjedzeniem go. Nagle dostała objawów wskazujących na atak. Pomimo resuscytacji i przewiezienia do szpitala, kobieta zmarła.

Na profilu facebookowym opublikowano wyrazy współczucia. „Słowa uznania i podziękowania kierujemy do naszych gości, pracowników i pogotowia ratunkowego z Queensland za ich szybką i profesjonalną reakcję, podczas tego tragicznego incydentu” – napisano.

Turnieje kulinarne są popularne podczas Dnia Australii, święta narodowego odnoszącego się do przybycia pierwszych Europejczyków na ten kontynent.

Źródło: BBC