Zamknij

Czerwone punkty na mapie kąpielisk w weekend (6-7 lipca)

04.07.2019 13:16

Po rekordowo upalnym czerwcu, początek lipiec wydaje się początkiem jesieni, ale spokojnie, lato wróci. Sprawdź, gdzie się bezpiecznie kąpać w nadchodzący weekend, a których kąpielisk unikać. 

Kąpieliska w Polsce
fot. Shutterstock

Konstantynów Łódzki

Kąpiel zakazana jest w stawie w Konstantynowie Łódzkim. Chodzi o kąpielisko znajdujące się przy ul. Łaskiej 64/66. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny z dn. 28 czerwca 2019 r. jest zakwit sinic.

Pabianice

Utrzymuje się zły stan wody w kąpielisku Lewityn w Pabianicach. Kąpielisko zlokalizowane jest przy ul.Bugaj 110, nad rzeką Dobrzynką. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny z dn. 28 czerwca 2019 r. jest zakwit sinic.

Nowe Siołkowice

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega także przed złym stanem wody na przystani wodnej w Nowych Siołkowicach w województwie opolskim. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny jest zakwit sinic.

Tychy

Z kąpieliska chwilowo nie skorzystają również goście Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany nad Jeziorem Paprocany w Tychach. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny z dn. 26 czerwca 2019 r. jest zakwit sinic.

Pszczyna

Czerwony punkt na mapie kąpielisk to wciąż Ośrodek Sportów Wodnych w Łące nieopodal Pszczyny. Chodzi o Zbiornik Łąka przy ul. Piotra Skargi. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny z dn. 1 lipca 2019 r. jest zakwit sinic.

Mapa kąpielisk dostępna jest w Serwisie Kąpieliskowym GIS

Źródło: sk.gis.gov.pl