Zamknij

Tych kąpielisk unikaj w nadchodzący weekend (29-30 czerwca)

27.06.2019 14:00

Upał zelżał, ale po fali gorąca w czerwcu, woda w zbiornikach wciąż jest ciepła. Niestety nie wszędzie można się bezpiecznie kąpać. Sprawdź czerwone punkty na mapie kąpielisk.

Kąpieliska w Polsce
fot. Shutterstock

Gołdap

Kąpiel niezalecana jest na Plaży Miejskiej OSiR w Gołdapi. Kąpielisko zlokalizowane jest przy ul. Zdrojowej 14, nad Jeziorem Gołdap. Przyczyną negatywnej oceny z dn. 26 czerwca 2019 r. jest zakwit sinic.

Pabianice

Zły stan wody odnotowano także w kąpielisku Lewityn w Pabianicach. Kąpielisko zlokalizowane jest przy ul. Bugaj 110, nad rzeką Dobrzynką. Przyczyną negatywnej oceny z dn. 14 czerwca 2019 r. jest zakwit sinic.

Opole Lubelskie

W najbliższy weekend nie wykąpiemy się również w kąpielisku miejskim w Opolu Lubelskim, przy ul Rybackiej, w zbiorniku małej retencji z dopływem rzeki Jankówki. Przyczyną negatywnej oceny z dn. 19 czerwca 2019 r. jest przekroczony dopuszczalny poziom Enterokoków.

Tychy

Chwilowo omijać należy kąpielisko w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany nad Jeziorem Paprocany w Tychach. Przyczyną negatywnej oceny z dn. 26 czerwca 2019 r. jest zakwit sinic.

Pszczyna

Czerwonym punktem na mapie kąpielisk jest również Ośrodek Sportów Wodnych w Łące nieopodal Pszczyny. Chodzi o Zbiornik Łąka przy ul. Piotra Skargi. Przyczyną negatywnej oceny z dn. 26 czerwca 2019 r. jest zakwit sinic.

Mapa kąpielisk dostępna jest w Serwisie Kąpieliskowym GIS

Źródło: sk.gis.gov.pl