Zamknij

Weekend zepsują sinice? Stan wody w kąpieliskach (20-21 lipca)

19.07.2019 12:27

Po niemal arktycznym początku lipca turyści odetchnęli z ulgą: lato wciąż trwa. Niestety, tym razem weekendowe plany mogą pokrzyżować sinice. Sprawdź stan wody w kąpieliskach.

Kąpieliska w Polsce
fot. Shutterstock

Gdańsk

Z powodu zakwitu sinic zamknięte są kąpieliska: Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno, Molo Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Klipper Jelitkowo, Gdańsk Jelitkowo (stan na dzień 19.07, godz. 12:00). Ponieważ sytuacja jest dynamiczna, stan wody warto na bieżąco monitorować na stronie Serwisu Kąpieliskowego GIS.

Darłówko

Zły stan wody odnotowano w kąpielisku „Darłówko Zachodnie kąpielisko nr 6”. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny jest Escherichia coli. Ponieważ sytuacja jest dynamiczna, stan wody warto na bieżąco monitorować na stronie Serwisu Kąpieliskowego GIS.

Sulęczyn

Zamknięte jest kąpielisko nad Jeziorem Węgorzyno. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny jest zakwit sinic.

Gryfice

Czerwona flaga powiewa na kąpielisku miejskim Stawek w Gryficach. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny jest zakwit sinic.

Stępnica

Unikać należy kąpieliska w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny jest zakwit sinic.

Kujan

Badania wykazały zły stan wody w Kąpielisku nad jeziorem Borówno w Kujankach w woj. wielkopolskim. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny jest zakwit sinic.

Kozielsko

Wyłączone jest także kąpielisko gminne w Kozielsku nad Jeziorem Stępuchowskim. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny są bakterie: Escherichia coli i enterokoki.

Czyżew

Kąpielisko miejskie w Czyżewie nad rzeką Brok — tam również nie zażyjemy orzeźwiającej kąpieli. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny są bakterie: Escherichia coli i enterokoki.

Warszawa

Sinice zaatakowały również jedno ze stołecznych kąpielisk. Czerwona flaga powiewa nad Jeziorkiem Czerniakowskim.

Głowno

Kąpielisko „Mrożyczka” w Głownie nad Rzeką Mroga to kolejny czerwony punkt na mapie kąpielisk. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny jest zakwit sinic.

Trzebinia

Rozczarowani poczują się turyści wypoczywający nad potokiem Chechło w Trzebinii. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny jest Escherichia coli.

Tychy

Kąpieli wciąż nie mogą się doczekać goście Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany nad Jeziorem Paprocany w Tychach. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny jest zakwit sinic.

Pszczyna

Kłopot z sinicami utrzymuje się również w Pszczynie. Chodzi o kąpielisko przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, przy ul. Piotra Skargi.

Mapa kąpielisk dostępna jest w Serwisie Kąpieliskowym GIS

Źródło: sk.gis.gov.pl