Zamknij

Czerwona flaga nieopodal Gdańska. Kąpieliska w weekend (13-14 lipca)

12.07.2019 13:43

Jesień nie odpuszcza, ale turyści się nie poddają. Plażowe ręczniki i klapki w pogotowiu. Na wypadek gdyby w weekend wyszło słońce, warto sprawdzić, gdzie się można bezpiecznie kąpać, a których kąpielisk lepiej unikać.

Kąpieliska w Polsce
fot. Shutterstock

Czyżew

Negatywną ocenę stanu wody w dn. 8 lipca 2019 r. dostało kąpielisko miejskie w Czyżewie w woj. podlaskim, zlokalizowane nad rzeką Brok. Przyczyną decyzji jest przekroczony poziom bakterii Escherichia Coli.

Pabianice

Wciąż zamknięte jest kąpielisko Lewityn w Pabianicach przy ul. Bugaj 110, nad rzeką Dobrzynką. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny z dn. 28 czerwca 2019 r. jest zakwit sinic. Kolejna ocena zostanie przeprowadzona 15 lipca.

Tychy

Kąpieli nie mogą doczekać się goście Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany nad Jeziorem Paprocany w Tychach. Przyczyną wystawienia negatywnej oceny z dn. 11 lipca 2019 r. jest zakwit sinic.

Pszczyna

Kłopot z sinicami utrzymuje się również w Pszczynie. Chodzi o kąpielisko przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, przy ul. Piotra Skargi. Ponowna ocena stanu wody została przeprowadzona 11 lipca 2019 r.

Wołkowyja

Rozczarowanie przeżyją turyści w miejscowości Wołkowyja w Bieszczadach. Zamknięta jest Zielona plaża przy Jeziorze Solińskim. Przyczyną negatywnego stanu oceny wody z dn. 10 lipca 2019 r. są enterokoki.

Gowidlino

Czerwona flaga powiewa też w sercu Kaszub, nad Jeziorem Gowidlińskim. Kąpielisko w Gowidlinie jest zamknięte z powodu enterokoków. Negatywna ocena została wystawiona 11 lipca.

Kolbudy

Nieopodal Gdańska, w miejscowości Kolbudy, zamknięto kąpielisko przy ul. Adama Ważnego 3 nad Zbiornikiem Kolbudy Dolne (Bielkowski Zbiornik Wody). Przyczyną wystawienia negatywnej oceny są enterokoki.

Mapa kąpielisk dostępna jest w Serwisie Kąpieliskowym GIS

Źródło: sk.gis.gov.pl