Kaczyński jeszcze w lipcu wróci do szpitala. Czeka go endoproteza kolana

06.07.2018 13:29
Kaczyński jeszcze w lipcu wróci do szpitala. Czeka go endoproteza kolana
fot. Shutterstock/East News

Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze w tym miesiącu może przejść operację wszczepienia endoprotezy kolana. Planowany wcześniej zabieg miała opóźnić infekcja bakteryjna, która spowodowała stan zapalny – dowiedział się „Super Express”.

Mimo że politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniają, że prezes partii czuje się świetnie, to jednak najnowsze zdjęcia opublikowane przez jeden z tabloidów wskazują na coś zupełnie przeciwnego. Na fotografiach można zauważyć, że niemal każdy krok sprawia mu ból. Na Nowogrodzkiej miała już kilkukrotnie pojawiać się pielęgniarka, która pomaga poruszającemu się o kulach Kaczyńskiemu. „Super Express” dowiedział się zaś, że jeszcze w lipcu planowana jest operacja wszczepienia endoprotezy kolana, która opóźniła się ze względu na wcześniejszą infekcję bakteryjną.

Przeczytaj: Prezes Kaczyński ma infekcję bakteryjną. Co ją spowodowało? [Nowe informacje]

Zobacz także

Endoproteza stawu kolanowego: Kaczyńskiego w lipcu czeka operacja, na którą czeka się latami

W 2017 roku na liście oczekujących na wszczepienie stawu kolanowego w Polsce było ponad 116 tys. Polaków. Zwykle na operację czeka się „powyżej roku”, ale zdarzają się placówki, gdzie na refundację z NFZ chorzy muszą czekać aż... 25 lat (rekord należy do Podkarpacia)! Koszty wstawienia endoprotezy kolana wahają się od 15 do 20 tys. zł, w zależności od tego, gdzie się je przeprowadza.

Mimo że wcześniej spekulowano, że Jarosław Kaczyński może cierpieć na dużo poważniejsze schorzenie niż problemy z kolanem, to jednak nigdy nie udało się tego oficjalnie potwierdzić. Plotki o chorobie nowotworowej (raku trzustki lub prostaty) czy problemach z tarczycą bądź układem pokarmowym (prezes korzystał z leczenia w Klinice Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych) dementowali wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości i osoby z bliskiego otoczenia prezesa.

Zobacz także

Po planowanej na lipiec operacji wszczepienia endoprotezy kolana Jarosława Kaczyńskiego czeka trwająca co najmniej kilka tygodni (a może nawet miesięcy) rehabilitacja. Wiele wskazuje zatem na to, że kampania przed jesiennymi wyborami samorządowymi może odbywać się bez udziału prezesa PiS.

Zrzut ekranu 2018-07-06 o 11.39.19
fot. East News/Polska Press

TO CIĘ ZAINTERESUJE: