Nietypowa kampania – „Jingle bells” grane na pośladkach

Aleksandra Supryn
03.12.2015 12:03
Nietypowa kampania – „Jingle bells” grane na pośladkach
fot. Jingle butts, czyli Jingle Bells grane na pośladkach. Ciekawa kampania

Kanadyjska agencja reklamowa Zulu Alpha Kilo stawia na nietypowe rozwiązania. Zamiast tradycyjnej kartki świątecznej postanowili nagrać film. Hiszpański perkusista wykonuje w nim świąteczną piosenkę „Jingle Bells” grając na pośladkach…

Co to ma wspólnego ze zdrowiem? Ano to, że celem agencji nie było stworzenie popularnego wideo, a szerzenie świadomości związanej z rakiem jelita grubego.

Firma zaprosiła do współpracy perkusistę i YouTubera Jorge Pereza. Oryginalna aranżacja świątecznej piosenki została stworzona już wcześniej przez zespół Pereza – PATAX. Tym razem zamiast na tradycyjnych instrumentach, muzyk wykonał utwór na pośladkach pracowników agencji reklamowej. Tak właśnie postała nowa wersja świątecznego hitu – „Jingle Butts”. 

Wszystko po to, aby wesprzeć kanadyjską fundację na rzecz raka jelita grubego – Colon Cancer Canada. Agencja reklamowa wsparła również fundację finansowo.

Pod koniec filmu okazuje się, że co najmniej dwie pary pośladków przedstawionych na filmie należą do mężczyzn. Sugeruje to, że rak jelita grubego dotyczy głównie mężczyzn.

Nie jest to jednak prawda. Choroba dotyka tak samo często mężczyzn, jak i kobiety. Twórcy filmu zapewnili jednak, że pomimo iż tego nie widać, w produkcji byli zaangażowani modele obu płci.

Rak jelita grubego – przyczyny, objawy, diagnoza

Ten typ nowotworu jest jednym z najczęściej diagnozowanych w Europie (znajduje się na 2. miejscu najczęściej wykrywanych nowotworów). Co roku 400 tys. osób dowiaduje się, że ma raka jelita grubego. Niestety dla większość z nich jest już wtedy za późno. Skuteczne wyleczenie tego typu nowotworu jest możliwe tylko jeśli choroba jest wykryta w bardzo wczesnym stadium.

W grupie wysokiego ryzyka znajdują się osoby, w których rodzinie wcześniej zdiagnozowano raka odbytnicy albo jelita grubego lub rodzinny zespół polipowy. Inną przyczyną jest również przewlekła choroba zapalna jelita grubego.

Zaalarmować powinny Cię takie objawy jak krew w stolcu, krwawienie z odbytu, nagła zmiana w wypróżnianiu się (biegunki, zaparcia), bóle w dolnej części brzucha, częste nudności i wymioty oraz znaczne obniżenie sprawności fizycznej, anemia, chroniczny brak siły oraz gwałtowna i duża utrata wagi.

Jeśli zauważyłeś u siebie takie objawy, koniecznie udaj się do lekarza. Kilka standardowych badań, takich jak test na krew utajoną czy kolonoskopia są w stanie wykryć nowotwór jelita grubego w bardzo wczesnych stadiach i sprawić, że zahamowanie rozwoju choroby lub jej całkowite wyeliminowanie będzie bardzo prawdopodobne. 

___

ZdrowoBardzo / AS