Ostatni raz Zbigniew Wodecki śpiewał dla dzieci chorych na raka

Monika Piorun
22.05.2017 17:27
Ostatni raz Zbigniew Wodecki śpiewał dla dzieci chorych na raka
fot. LUKASZ GDAK/East News

Jeden z ostatnich koncertów, które zagrał legendarny muzyk, był poświęcony najmłodszym pacjentom cierpiącym na choroby nowotworowe.

Na oficjalnej stronie artysty niedawno pojawił się komunikat:

W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie.

Przeczytaj: Nie żyje Zbigniew Wodecki

25 kwietnia, zaledwie kilka dni przed operacją, po której Zbigniew Wodecki doznał rozległego udaru, muzyk był gwiazdą "Koncertu Nadziei" organizowanego już po raz ósmy przez wrocławską Fundację "Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Podczas uroczystej gali w Narodowym Forum Muzyki towarzyszyli mu instrumentaliści z  "Dziubek Band" oraz "The Film Harmony Orchestra" pod dyrekcją Marcina Mirowskiego oraz aktorka Olga Bończyk.

Cały dochód z koncertu powędrował do najmłodszych pacjentów cierpiących na choroby onkologiczne. Dzięki charytatywnym występom, w których wielokrotnie brał udział Zbigniew Wodecki, udało się pomóc ponad 5 tys. dzieci. Fundusze, które udało się zebrać w ciągu wszystkich zorganizowanych dotąd koncertów, trafiły do Przylądka Nadziei przy Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Placówka ta uważana jest za jeden z największych ośrodków transplantacji, w którym wykonuje się ponad połowę wszystkich przeszczepów u polskich dzieci. Każdego roku leczy się tu ponad 2 tys. małoletnich pacjentów.

Jeden z ostatnich koncertów Zbigniewa Wodeckiego był dedykowany dzieciom cierpiącym na nowotwory

Zrzut ekranu 2017-05-22 o 16.24.42
Zrzut ekranu 2017-05-22 o 17.37.52
fot. Narodowe Forum Muzyki

______

zdrowie.radiozet.pl/π