"Należy zlikwidować państwową służbę zdrowia" - zaskakujący pomysł europosła

Monika Piorun
17.10.2017 15:09
"Należy zlikwidować państwową służbę zdrowia" - zaskakujący pomysł europosła
fot. facebook.com/Janusz Korwin-Mikke/East News

- Istnieją cztery rodzaje "Białej śmierci" - cukier, sól, kokaina i "służba zdrowia" - przekonuje Janusz Korwin-Mikke. Odnosząc się do protestu rezydentów polityk wyjaśnił, że jego zdaniem: "Służby zdrowia nie należy naprawiać. Należy ją położyć do trumny, wziąć osinowy kołek, przebić tę trumnę, żeby nigdy w życiu ten potwór nie wstał"...

Służba zdrowia, czyli źródło wszelkiego zła...

Janusz Korwin-Mikke nie przestaje zaskakiwać swoimi oryginalnymi poglądami na świat. Po serii słynnych wypowiedzi dotyczących inteligencji kobiet (które obiły się szerokim echem m.in. w Wielkiej Brytanii) czy wielokrotnym lekceważeniu osób niepełnosprawnych, tym razem kontrowersyjny europoseł postawił wyrazistą diagnozę dotyczącą państwowej służby zdrowia w Polsce.

Podczas konferencji w Szczecinie polityk ogłosił dziennikarzom i licznie zgromadzonej młodzieży, że to właśnie służba zdrowia jest przyczyną zła w naszym kraju. Wadliwie funkcjonującego systemu nie warto dalej naprawiać. Jego zdaniem lepiej go... zlikwidować!

Kto opłaca "gang NFZ"?

Jak tłumaczy JKM "Trzeba zlikwidować Ministerstwo Zdrowia. To jest jedyne uzdrowienie sytuacji":

My płacimy nie tylko za lekarzy i pielęgniarki, ale i za ministra, cały jego gang NFZ, wydziały zdrowia w powiatach, gminach, województwach, instytuty rozmaite, które kosztują pieniądze.

Dlatego prywatna służba zdrowia będzie znacznie tańsza, lepsza i to trzeba zrobić - zlikwidować państwową służbę zdrowia!

- Na 135 tys. lekarzy tylko 80 tys. leczy pacjentów - tłumaczy Janusz Korwin-Mikke. - Warto też zauważyć, że tylko 2 proc, dentystów nie leczy zębów - wyjaśnia polityk sugerując, że gdyby służba zdrowia została sprywatyzowana, sytuacja pacjentów mogłaby ulec znacznej poprawie i każdy robiłby wreszcie to, co do niego należy.

Protest rezydentów z tego punktu widzenia jest więc bezsensowny. Lepszym sposobem na uzdrowienie sytuacji byłaby likwidacja obowiązującego dziś systemu, uważa Korwin-Mikke.

Dobra zmiana? Jak sądzicie?

Zagłosuj

Czy uważasz, że likwidacja państwowej służby zdrowia byłaby dobrym rozwiązaniem?

Liczba głosów:

Zrzut ekranu 2017-10-17 o 13.54.23

_____

zdrowie.radiozet.pl/GS/π