"Należy zlikwidować państwową służbę zdrowia" - zaskakujący pomysł europosła

Monika Piorun
17.10.2017 15:09
"Należy zlikwidować państwową służbę zdrowia" - zaskakujący pomysł europosła
fot. facebook.com/Janusz Korwin-Mikke/East News

- Istnieją cztery rodzaje "Białej śmierci" - cukier, sól, kokaina i "służba zdrowia" - przekonuje Janusz Korwin-Mikke. Odnosząc się do protestu rezydentów polityk wyjaśnił, że jego zdaniem: "Służby zdrowia nie należy naprawiać. Należy ją położyć do trumny, wziąć osinowy kołek, przebić tę trumnę, żeby nigdy w życiu ten potwór nie wstał"...

Służba zdrowia, czyli źródło wszelkiego zła...

Janusz Korwin-Mikke nie przestaje zaskakiwać swoimi oryginalnymi poglądami na świat. Po serii słynnych wypowiedzi dotyczących inteligencji kobiet (które obiły się szerokim echem m.in. w Wielkiej Brytanii) czy wielokrotnym lekceważeniu osób niepełnosprawnych, tym razem kontrowersyjny europoseł postawił wyrazistą diagnozę dotyczącą państwowej służby zdrowia w Polsce.

Podczas konferencji w Szczecinie polityk ogłosił dziennikarzom i licznie zgromadzonej młodzieży, że to właśnie służba zdrowia jest przyczyną zła w naszym kraju. Wadliwie funkcjonującego systemu nie warto dalej naprawiać. Jego zdaniem lepiej go... zlikwidować!

Zobacz także

Kto opłaca "gang NFZ"?

Jak tłumaczy JKM "Trzeba zlikwidować Ministerstwo Zdrowia. To jest jedyne uzdrowienie sytuacji":

My płacimy nie tylko za lekarzy i pielęgniarki, ale i za ministra, cały jego gang NFZ, wydziały zdrowia w powiatach, gminach, województwach, instytuty rozmaite, które kosztują pieniądze.

Dlatego prywatna służba zdrowia będzie znacznie tańsza, lepsza i to trzeba zrobić - zlikwidować państwową służbę zdrowia!

- Na 135 tys. lekarzy tylko 80 tys. leczy pacjentów - tłumaczy Janusz Korwin-Mikke. - Warto też zauważyć, że tylko 2 proc, dentystów nie leczy zębów - wyjaśnia polityk sugerując, że gdyby służba zdrowia została sprywatyzowana, sytuacja pacjentów mogłaby ulec znacznej poprawie i każdy robiłby wreszcie to, co do niego należy.

Protest rezydentów z tego punktu widzenia jest więc bezsensowny. Lepszym sposobem na uzdrowienie sytuacji byłaby likwidacja obowiązującego dziś systemu, uważa Korwin-Mikke.

Dobra zmiana? Jak sądzicie?

Zagłosuj

Czy uważasz, że likwidacja państwowej służby zdrowia byłaby dobrym rozwiązaniem?

Liczba głosów:

Zrzut ekranu 2017-10-17 o 13.54.23

Zobacz także

_____

zdrowie.radiozet.pl/GS/π