Jak przedłużyć sobie życie? To łatwiejsze niż myślisz!

07.08.2015 15:55
Jak przedłużyć sobie życie? To łatwiejsze niż myślisz!
fot. Jak przedłużyć sobie życie? Co robić, żeby żyć dłużej?

Chcesz żyć długo i zdrowo? Widzisz się w roli dziarskiego staruszka, a nie schorowanego seniora? To dobrze! Jeśli zaczniesz stosować te proste zasady, dożyjesz setki w dobrej kondycji. Zobacz, co robić, by przedłużyć sobie życie.

5. Kup sobie kwiaty!

To, w jakim jesteśmy humorze lub czy czujemy się szczęśliwi, wpływa na długość naszego życia. Niestety, nie możemy codziennie kupować sobie Ferrari i zjadać czekoladowego tortu. Jak w prosty sposób poprawić sobie nastrój, nie rujnując przy tym figury i portfela? Wystarczy kupić bukiet kolorowych kwiatów. Wersja jeszcze bardziej ekonomiczna to zerwanie ich na łące. 

Naukowcy zbadali nastrój osób, którym pokazywano różne zdjęcia. Okazało się, że już sam widok róży czy pelargonii na zdjęciu poprawił im humor. Potwierdziły to trzy niezależne badania! Dlatego nie zwlekaj i biegnij do kwiaciarni!

4. Często używaj kremu do opalania

Stosujesz kremy z filtrem UV tylko na plaży? To poważny błąd, który może Cię kosztować kilka lat życia! Przebywanie na słońcu bez ochrony powoduje poparzenia słoneczne, uszkadza komórki naskórka, DNA i białka komórkowe. Nie dość, że się starzejemy, to jeszcze zagraża nam rak skóry! Jeśli chcemy żyć zdrowo i na długo zachować świeżą, promienną cerę, smarujmy się kremami z filtrem. Codziennie! Nawet przed wyjściem do pracy.

3. Zacznij dzień od owsianki

Osoby szczupłe wyglądają młodziej niż te z nadwagą. Dodatkowe kilogramy obciążają także cały Twój organizm, z układem krwionośnym na czele. Prostym i zdrowym sposobem na utrzymanie dobrej figury jest zastąpienie śniadania owsianką. Badania pokazują, że osoby, które tak robią, zjadają w ciągu dnia o 30 proc. kalorii mniej niż te, które wybrały na przykład jajecznicę. 

2. Ćwicz umysł

Codzienne ćwiczenie umysłu pozwala nam na dłużej zachować jego pełną sprawność. Jeśli chcesz jako staruszek mieć umysł 30-latka, codziennie rozwiąż jedną krzyżówkę, sudoku lub zagadkę logiczną. 

1. Jedz gorzką czekoladę

Jedzenie gorzkiej czekolady (kilku kostek dziennie) nie powoduje nadwagi, a dostarcza nam wielu cennych składników odżywczych. Korzystnie wpływa również na nasz układ nerwowy. Dowiedziono, że gorzka czekolada przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, co jest częstym problemem osób starszych. 

źródło: www.webmd.com