Gra Pokemon Go wyszła ludziom na zdrowie. Dlaczego?

Monika Piorun
04.11.2016 17:55
Gra Pokemon Go wyszła ludziom na zdrowie. Dlaczego?
fot. Gra PokemonGo wyszła ludziom na zdrowie. Dlaczego?

Naukowcy z Microsoft i Uniwersytetu Stanforda przedstawili wyniki najnowszych badań, które udowadniają, że już po miesiącu grania w Pokemon GO nasza aktywność wzrasta średnio o 25%. 

Polowanie na kreskówkowe stworki wywróciło do góry nogami tegoroczne lato. Mania łapania Pokemonów ogarnęła cały świat. Zarówno młodzi, jak i nieco starsi ludzie, masowo wyszli z domów, by zdobyć jak najwięcej punktów w nowej grze.

Media prześcigały się w informowaniu, że nowa gra w ciągu kilkunastu godzin od premiery zaczęła być popularniejsza niż Twitter. Wkrótce ilość wyszukiwań w sieci hasła Pokemon GO przewyższyła nawet statystyki użytkowników stron pornograficznych.

Zobacz także

Zwolennicy spiskowej teorii dziejów nawoływali do bojkotu kolejnego szatańskiego wynalazku i ostrzegali, że pogoń za "kieszonkowymi potworami" może się skończyć źle. Zatroskani rodzice obawiali się zaś o to, by zaaferowane Pokemonami dzieci nie wpadały pod samochody lub nie stała się im krzywda, gdy gra prowadzi je w podejrzane miejsca i ciemne zaułki.

Choć nie brakowało nieprzyjemnych incydentów, drobnych kradzieży lub śmiesznych pomyłek, to jednak okazuje się, że gra Pokemon GO przyniosła nie tylko finansowy sukces jej twórcom, ale także wyszła na zdrowie pochłoniętym pogoniom na wirtualnymi stworkami graczom.

Pokemony pomagają się więcej ruszać

Nowa gra oparta na tzw. rzeczywistości rozszerzonej najbardziej przydała się słynącym z otyłości Amerykanom. Dzięki temu, że zmuszała graczy do tego, by zamiast ślęczeć nad ekranami komputerów skorzystali ze swoich smartfonów i wyszli z domu na wirtualne polowanie.

Zobacz także

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda oraz eksperci współpracujący z firmą Microsoft ustalili, że nowa wersja Pokemonów trafiła do tych użytkowników, którzy nigdy nie wykazywali zainteresowania żadną formą aktywności fizycznej, nigdy nie uprawiali sportu i gdyby nie globalny sukces gry, nie mieliby najmniejszej ochoty na ruszenie się z miejsca.

Zamiast sportu - Pokemony?

pokemon-go-1571013_1920
fot. Aitoff, Pixaby.com, CC0 Public Domain

Gra Pokemon GO zostawiła daleko w tyle inne aplikacje lub opaski sportowe pomagające dbać o kondycję. Specjaliści wyliczyli, że już w pierwszym miesiącu od pojawienia się na rynku nowej wersji Pokemonów w samych Stanach Zjednoczonych użytkownicy zrobili aż o 144 miliardy kroków więcej niż wcześniej.

Statystycznie każdego dnia wykonywali o 192 kroki więcej, a ich aktywność wzrosła średnio aż o 25%! Jeśli udałoby się im utrzymać tę tendencję, mogliby nawet wydłużyć swoje życie - na razie tylko o nieco ponad miesiąc - ale w przypadku ludzi, którzy mają największe problemy z wagą, nie warto bagatelizować żadnej formy ćwiczeń, nawet tych, do których zmuszają Pokemony.

Zagłosuj

Jak często grasz w Pokemon GO?

Liczba głosów:

______

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π