Zamknij

Jak dbać o rozwój dziecka podczas wojny? UNICEF opracował aplikację dla rodziców

04.05.2022 13:43
UNICEF stworzył aplikację dla ukraińskich rodziców
fot. EastNews

Podczas wojny ukraińscy rodzice z wieloma problemami radzą sobie samodzielnie. Eksperci UNICEF, świadomi wszystkich trudności, z jakimi borykają się opiekunowie w tym trudnym czasie, opracowali specjalną aplikację, która ma stanowić praktyczne wsparcie w codziennym wychowaniu dzieci. Jak działa program?

Pierwsze lata życia dziecka są najważniejsze dla jego rozwoju, a przy tym najtrudniejsze i najbardziej stresujące dla rodzica. Pojawia się wiele pytań, problemów i wątpliwości, z którymi trudno zmagać się bez specjalistycznej pomocy. Wojna w Ukrainie spowodowała, że większość rodziców (głównie matek) z dnia na dzień została pozbawiona dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej. W czasie wojny wielkim problemem jest nie tylko sam poród czy karmienie niemowlęcia, ale też pierwsze infekcje, które atakują malucha. Rodzice podczas wojny potrzebują wsparcia. Mają wiele pytań o to, jak pomóc dzieciom. Bebbo to specjalna aplikacja dla rodziców, którą stworzył UNICEF. Jak działa?

Aplikacja Bebbo: działanie, gdzie ją znaleźć?

Aplikacja została stworzona przez UNICEF z myślą o wszystkich rodzicach, którzy wychowują dzieci w czasach wojny i szukają sprawdzonych informacji na temat zdrowia dziecka. Oczywiście program nie zastąpi profesjonalnej opieki, jednak może choć trochę pomóc w rozwiązywaniu codziennych problemów. To kieszonkowy poradnik, który pozwala śledzić kolejne etapy rozwoju dziecka. Rodzice mogą znaleźć tu wskazówki na temat karmienia piersią, bezpiecznego przekraczania granicy z maluchem, wsparcia emocjonalnego.

Dodatkowo aplikacja każdego dnia podsuwa rodzicom aktualne wiadomości tworzone przez ekspertów. Bebbo oferuje również wartościowe gry i zabawy dla dziecka. Dzięki aplikacji rodzice mają też  dostęp do narzędzia rejestrowania szczepień, które mają być podane ukraińskim dzieciom.

Więcej informacji na temat aplikacji znajdziesz TUTAJ.

Aplikacja jest darmowa, można ją pobrać z Google Play i App Store.

Źródło: elle.ua