Rusza bezpłatna infolinia dla pacjentów. Spytaj o poradę ekspertów!

Monika Piorun
09.04.2018 14:19
Dyżur ekspertów na infolinii w ramach programu "Łączy nas pacjent"
fot. Shutterstock/"Łączy nas pacjent"

9, 10 i 11 kwietnia przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz specjaliści będą pełnili dyżury w ramach projektu „Łączy nas pacjent”. Zadzwoń i skorzystaj z darmowych porad na temat wybranych chorób i metod ich leczenia w naszym kraju!

Na infolinii rzecznika będą dyżurowali przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę, Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niedoborem Alfa-1 antytrypsyny w Polsce, Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti, Fundacji STOMAlife oraz Stowarzyszenia Pomocy Psychologicznej SYNTONIA.

Informacje o osobach dyżurujących i szczegółowy grafik z dyżurami jest dostępny na stronie biura rzecznika: www.rpp.gov.pl.

Zainteresowane osoby mogą zadzwonić na numer infolinii Rzecznika Praw Pacjenta 800-190-590, gdzie zostaną połączone z przedstawicielem organizacji pacjentów. Ogólnopolska bezpłatna infolinia działa od poniedziałku do piątku.

Od powstania urzędu, czyli od maja 2009 roku, za pośrednictwem bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii odnotowano ponad 300 tys. sygnałów przekazanych do Rzecznika Praw Pacjenta. Większość rozmów telefonicznych dotyczyła praktycznych porad, jak działać w określonej sytuacji.

Zrzut ekranu 2018-04-09 o 14.02.02

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

___

zdrowie.radiozet.pl/PAP/π