Jesteś chory? Zapytaj o poradę ekspertów! Rusza bezpłatna infolinia

Monika Piorun
03.04.2018 10:15
Infolinia Rzecznika Praw Pacjenta, "Łączy nas pacjent", bezpłatna pomoc telefoniczna ekspertów
fot. Shutterstock/"Łączy nas pacjent"

3, 5 i 6 kwietnia przedstawiciele organizacji pozarządowych będą pełnili dyżury na infolinii Rzecznika Praw Pacjenta. W ramach projektu „Łączy nas pacjent” specjaliści z organizacji pacjentów będą wraz z ekspertami rzecznika udzielać porad i informacji dotyczących wybranych chorób.

Masz depresję, borykasz się z łuszczycą, nie wiesz, jak pomóc dziecku cierpiącemu z powodu poważnego schorzenia? Skorzystaj z pomocy osób doświadczonych w radzeniu sobie z podobnymi problemami.

Zainteresowane osoby mogą zadzwonić na numer infolinii Rzecznika Praw Pacjenta 800-190-590, gdzie zostaną połączone z przedstawicielem organizacji pacjentów. Ogólnopolska bezpłatna infolinia działa od poniedziałku do piątku.

Na infolinii Rzecznika dyżurowali będą przedstawiciele:

  • Fundacji „OnkoCafe — Razem lepiej”,
  • Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych,
  • Fundacji Urszuli Jaworskiej.

Od powstania urzędu, czyli od maja 2009 r., za pośrednictwem bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii odnotowano ponad 300 tys. sygnałów przekazanych do Rzecznika Praw Pacjenta. Większość rozmów telefonicznych dotyczyła praktycznych porad, jak działać w określonej sytuacji.

Infolinia jest tylko jedną z możliwych form komunikacji. Z biurem można się skontaktować także za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie www.rpp.gov.pl lub poczty elektronicznej pod adresem kancelaria@rpp.gov.pl. Dokument można złożyć również za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie ePUAP lub przesłać na adres biura. Osoby, które wolą kontakt osobisty, mogą skorzystać z porady na miejscu w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.

Zrzut ekranu 2018-04-03 o 09.56.16

Informacje o osobach dyżurujących oraz grafik z dyżurami przedstawicieli organizacji dostępny jest m.in. na stronie biura rzecznika www.rpp.gov.pl.

źródło: pap/rpp.gov.pl

________

zdrowie.radiozet.pl/π