IKEA wycofuje ze sprzedaży kubki: mogą być groźne dla zdrowia

16.01.2020 10:41
 IKEA
fot. Shutterstock

Uwaga na te kubki. Ikea wycofuje z obrotu kubki podróżne i ostrzega przed ich użytkowaniem. Okazuje się, że produkt może wydzielać substancje chemiczne w znacznej ilości, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Dowiedz się, o jakie kubki chodzi. Co zrobić z kupiony wcześniej kubkiem?

Ikea wycofuje ze sprzedaży kubki podróżne. Na stronie internetowej sklepu pojawił się apel do klientów. Ikea przestrzega, by klienci, którzy kupili kubek podróżny TROLIGTVIS oznaczony jako „Made in India” przestali go używać.

Okazuje się, że kubki te mogą być groźne dla zdrowia. Dlaczego? Najnowsze wyniki badań wskazują, że produkt może wydzielać substancje chemiczne w ilościach przekraczających dopuszczalne wartości graniczne.

W komunikacie można przeczytać, że wyniki badań wskazują, iż kubek podróżny może wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone limity. Firma informuje jednak, że wiele lat temu podjęła decyzję o zakazie stosowania ftalanów w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością i dlatego wstrzymała sprzedaż kubka podróżnego na czas dochodzenia oraz testów, które mają na celu ustalenie pierwotnej przyczyny problemu.

Ikea

Chodzi o kubek podróżny TROLIGTVIS dostępny w sprzedaży od października 2019 roku.

Ikea zachęca klientów, którzy posiadają kubek oznaczony „Made in India”, do zwrócenia go w dowolnym sklepie Ikea i otrzymania pełnego zwrotu pieniędzy. Dowód zakupu nie jest wymagany.

Źródło: ikea.com/pl