Zamknij

Poznań: Ginekolog przez całą dobę, za darmo, bez klauzuli sumienia

Monika Piorun
21.03.2018 14:06
Ginekolog 24/h bez klauzuli sumienia? Nowy pomysł władz Poznania
fot. Shutterstock/facebook.com/Jacek Jaśkowiak

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapowiedział projekt wprowadzenia darmowych, 24-godzinnych dyżurów ginekologicznych dla poznanianek.  Nikt nie będzie im prawił kazań, tylko udzieli koniecznej pomocy  przekonuje polityk.

W odpowiedzi na plany zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce władze stolicy Wielkopolski zaproponowały mieszkankom Poznania możliwość bezpłatnej pomocy ginekologicznej przez całą dobę, bez obaw o to, że specjaliści nie będą chcieli im pomóc, powołując się na klauzulę sumienia.

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił:

Gdy potrzebna jest fachowa pomoc, kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan.

Przygotowujemy projekt 24-godzinnego dyżuru ginekologicznego. Poznaniankom, które z niego skorzystają, nikt nie będzie prawił kazań, tylko udzieli koniecznej pomocy.

 W Poznaniu otworzymy gabinet ginekologiczny, w którym każda kobieta zawsze otrzyma profesjonalną pomoc lekarską  przekonuje prezydent Jaśkowiak.

W planach jest też m.in. współpraca z aptekami, w których będzie można zrealizować wystawione przez ginekologa recepty i zakupić m.in. tabletki „dzień po”. Projekt ma być finansowany z budżetu miasta. Wymaga to jeszcze zgody radnych, ale wstępne ustalenia wskazują na to, że uda się tę inicjatywę zrealizować.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy według Ciebie darmowe gabinety ginekologiczne, w których nie obowiązuje klauzula sumienia to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Zobacz także

________

zdrowie.radiozet.pl/π