Zamknij

Pan i Pani Clooney zostali rodzicami bliźniąt

Monika Piorun
07.06.2017 06:47
Pan i Pani Clooney zostali rodzicami bliźniąt
fot. ONS

Informacja o tym, że Amal Clooney - żona hollywoodzkiego gwiazdora George'a Clooney'a urodziła bliźnięta ukazała się już w niemal wszystkich najważniejszych serwisach informacyjnych na świecie. Pierwsze dzieci pary mają na imię Ella i Aleksander.

Amal Clooney, żona słynnego aktora George'a Clooneya, urodziła we wtorek bliźnięta - dziewczynkę i chłopca. Dzieci mają już imiona - Ella i Alexander. Są zdrowe, podobnie jak szczęśliwa mama - poinformował rzecznik państwa Clooney, Stan Rosenfield.

Żartem dodał: "George jest pod wpływem środków uspokajających, powinien dojść do siebie w ciągu kilku dni".

Nie wiadomo, gdzie Ella i Alexander przyszli na świat. Reuters zwraca uwagę, że państwo Clooney spędzali ostatnio sporo czasu w Anglii, gdzie znajduje się jeden z ich kilku domów. O ciąży 39-letniej Amal oficjalnie poinformowano na początku roku.

Jesteśmy szczęśliwi i bardzo podekscytowani - powiedział pod koniec lutego 56-letni George Clooney francuskiej telewizji Canal+.

- To będzie przygoda, a my wszystkie przygody w życiu witamy z otwartymi ramionami - dodał gwiazdor.

Aktor przyznał wtedy, że jego rówieśnicy mają już dorosłe dzieci i że przyjaciele czasem sobie z niego żartują.

Opinia publiczna do końca nie wiedziała o płci dzieci państwa Clooney. Aktor mówił w wywiadzie dla "Paris Match", że ani on, ani jego małżonka nie chcieli się tego dowiedzieć podczas ciąży. Wiadomo było tylko, że urodzą się bliźnięta.

Ella i Aleksander - nowe najpopularniejsze bliźnięta Ameryki

twins
fot.
fot. East News

George Clooney poślubił Amal, brytyjską prawniczkę libańskiego pochodzenia, w 2014 roku. Ella i Aleksander są dla obojga pierwszymi dziećmi.

Przed ślubem z Amal aktor miał opinię jednego z najbardziej pożądanych kawalerów na świecie. Należy do najlepiej zarabiających aktorów w USA, grał w dziesiątkach filmów, jest producentem filmowym i autorem scenariuszy, reżyserem, od lat angażuje się też w walkę z ociepleniem klimatu, zbierał pieniądze dla ofiar trzęsienia ziemi w Haiti, był wiele razy w pogrążonym w kryzysie Sudanie, gdzie protestował przeciwko łamaniu praw człowieka.

Dzieli to zaangażowanie z Amal. Ta pochodząca z Libanu prawniczka, obrończyni praw człowieka, od dawna angażuje się w pomoc dla uchodźców. Wraz z mężem działa w organizacji pomocowej International Rescue Committee. Jej rodzice wyemigrowali wraz z nią do Wielkiej Brytanii podczas libańskiej wojny domowej.

Amal Clooney zna kilka języków. Zdobyła renomę międzynarodową. Reprezentowała m.in. założyciela demaskatorskiego portalu WikiLeaks Juliana Assange'a i ukraińską polityk Julię Tymoszenko. Pracowała dla Kofiego Annana, gdy był on sekretarzem generalnym ONZ. Przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej wnosiła o uznanie prześladowań Ormian w 1915 roku za ludobójstwo.

Zobacz także

____

zdrowie.radiozet.pl/PAP/π