W Gdyni urodziły się pierwsze od lat trojaczki!

Monika Piorun
09.08.2017 15:51
W Gdyni urodziły się pierwsze od lat trojaczki!
fot. IMP FEATURES/East News

Zosia, Małgosia i Kasia - trojaczki trzyjajowe - niedawno wraz z mamą opuściły szpital i zamieszkały wreszcie we własnym domu. Rodzinę, którą spotkało potrójne szczęście, odwiedził prezydent miasta. W Gdyni od kilku lat nie było podobnych urodzin.

Na świat przyszły zaledwie w ciągu 3 minut - przez cesarskie cięcie, w 33. tygodni ciąży. Pierwsza była Zofia (1530 g), potem Małgorzata (1560 g) a na końcu największa Katarzyna (1700 g). Siostry różnią się wyglądem ze względu na to, że są trojaczkami trzyjajowymi.

Od momentu urodzin (27 czerwca) dziewczynki przebywały w szpitalu - pierwsze dwa tygodnie w inkubatorach a potem na jednym z oddziałów dla noworodków. Dopiero niedawno mogły przenieść się do rodzinnego mieszkania, na 4. piętrze gdyńskiego bloku.

2 sierpnia rodzinę państwa Kaletów - Magdalenę, Krzysztofa i ich pierwszą córkę - 5-letnią Izę - odwiedził prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który sprezentował niedawno narodzonym trojaczkom specjalny wózek, przystosowany do przewożenia trzech małych pasażerów.

Władze miasta, które w ramach programu Gdynia Rodzinna wspierają pary w przypadkach takich niezwykłych narodzin, zaoferowały rodzicom trojaczków specjalny zasiłek. Para może też liczyć też m.in. na pomoc lokalnych Ośrodków Pomocy Społecznej oraz wsparcie osób, które będą im pomagać opiekować się maleństwami. Ich karmienie, które odbywa się co 3 godziny zajmuje średnio od 40 minut do ponad godziny - dla całej rodziny jest to zatem niemałe wyzwanie.

Podobny przypadek potrójnych narodzin zdarzył się w Gdyni 3 lata temu, w 2014 roku.

Potrójne szczęście w Gdyni! Na świat przyszły pierwsze od lat trojaczki.

Zrzut ekranu 2017-08-09 o 15.10.50

Zobacz także

źródło: gdynia.pl

_______

zdrowie.radiozet.pl/π