Seria ataków na gdańskie apteki. Ktoś rozpyla w nich nieznaną substancję

Monika Piorun
23.03.2018 11:03
Apteka, symbol apteki, leki, seria ataków na apteki w Gdańsku
fot. Artur Szczepański/REPORTER

Policjanci z Gdańska przeprowadzą oględziny w trzech aptekach, w których nieznany sprawca w godzinach wieczornych rozpylił płynną substancję o intensywnym, duszącym zapachu. Badania chemiczne mają wykazać, co to było.

Incydent miał miejsce na terenie trzech aptek w Gdańsku, przy Alei Zwycięstwa, ul. Pilotów i ul. Kościuszki. Placówki nie należą do jednej sieci i położone są w różnych dzielnicach miasta.

Dwukrotnie fiolkę z nieznaną substancją wrzucono przez uchylone drzwi. Raz sprawca najprawdopodobniej pojawił się jako klient.

Służby podejrzewają, że w aptekach rozpylono środek na bazie kwasu masłowego, który służy do odstraszania zwierząt. Choć ma ostry i nieprzyjemny zapach, to jednak nie jest groźny dla zdrowia. Badania chemiczne potwierdzą, czym zaatakowano apteki. Policja ma zabezpieczyć nagrania z monitoringu i objąć obserwacją rejony wokół poszkodowanych placówek.

Jak dowiedziało się Radio ZET, dochodzenie prowadzone jest w kierunku narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawcy, którego jeszcze nie udało się ująć, grozi do 3 lat więzienia.

Policja apeluje do świadków zdarzenia o przekazywanie informacji, które mogłyby pomóc w zidentyfikowaniu winnego.

Zobacz także

________

zdrowie.radiozet.pl/π