GIS ostrzega. Suplement diety dla mężczyzn niebezpieczny dla zdrowia

31.12.2019
Aktualizacja: 31.12.2019 11:35
Suplement diety dla mężczyzn wycofany
fot. Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu popularnego i silnie działającego suplementu na erekcję. Chodzi o produkt "Power Man", wykryto w nim pochodne syldenafilu. GIS ostrzega również przed innymi produktami tej marki. 

"Power Man" wycofany

W próbce produktu badanego na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego stwierdzono obecność pochodnych syldenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, a także w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia, zwłaszcza dla mężczyzn z chorobami serca i krążenia.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt – „Power Man” suplement diety 1 tabletka

Producent – Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, Szwecja

Dystrybutor – MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa

Numer partii: 2018017

Data minimalnej trwałości: 04.2021 

OSTRZEŻENIE_powerman-1140x520

Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. Ze względu na nielegalną działalność dystrybutora MAXON. Nie zaleca się również spożywania innych produktów wprowadzanych do obrotu w Polsce przez tę firmę.

Ważne! Lekarze i farmaceuci ostrzegają, że problemy z erekcją są jednym z pierwszych objawów zaburzeń układu krążenia,a także cukrzycy lub zaburzeń psychicznych. Niekontrolowane zażywanie tego typu środków w przypadku niektórych mężczyzn może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Źródło: GIS